Tudengid saavad kahes osas 13 000 krooni laenu

19. august 1998, 00:00

Õppelaenu suuruse osas leppisid eile kokku rahandusministeeriumi ja laenu väljastavate Hansapanga, Ühispanga ning ERA Panga esindajad.

Esimese poole õppelaenust saavad teise aasta ja vanemad tudengid kätte alates 15. septembrist, esmakursuslastele väljastatakse laenu 1. oktoobrist, teatas rahandusministeeriumi juriidilise osakonna juhataja Alar Urm. Õppelaenu teine osa kuulub väljamaksmisele alates 1. veebruarist. Laenuintress on 5%, riik katab 9,5 protsendi suuruse intressivahe pankade küsitavast hinnast.

Hansapank Eesti peadirektor Indrek Neivelt ütles, et laenu kahes osas väljastamise põhjuseks on Eesti majanduse hetkeolukord. «Intressikoormus tudengitele sellega väheneb,» sõnas ta. «Kes kasutasid raha igakuiselt, need võidavad, kes enne võtsid kogu raha korraga välja ja ostsid auto, peavad veidi aega korjama.»

Õppelaenu tuleb võtta samast pangast, kust tudeng on seni laenu saanud. Maapangast laenu võtnutel on õigus valida endale uueks pangaks Hansapank, Ühispank või ERA Pank.

Õppelaenude kogumahuks prognoositakse algaval õppeaastal 400--500 miljonit krooni. Kui seni oli 90 protsenti laenu võtnud tudengitest Hansapanga ja Hoiupanga kliendid, siis esmakursuslaste hulgas Hansapank nii suurt populaarsust Neivelti hinnangul enam ei saavuta.

Õppelaenu tagatistingimused, mis näevad ette kahe inimese käenduse või kinnisvaratagatise, jäid samaks. Alar Urmi sõnul hakkab rahandusministeerium sügisest tegelema käendamist karmistava seadusemuudatuse väljatöötamisega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing