11. november 1998 kell 22:00

Farmaatsiatehasel börsilt minek taas päevakorras

«Tõenäoliselt arutab nõukogu seda küsimust uuesti,» ütles farmaatsiatehase juhataja Arno Kaseniit. «Tundub, et me räägime börsiga teineteisest mööda.»

Farmaatsiatehase ärimissioon on ravimite tootmine, mitte aga aktsiatega kauplemine aktsionäride või maaklerite ärihuvides, rääkis Kaseniit.

Ta märkis, et aktsia hinna tõusud ja langused pole olnud kooskõlas farmaatsiatehase tootmise kvaliteedi paranemisega.

«Avalikkusele on aktsia hinnalangus mõjunud märgina halvast tootest,» sõnas Kaseniit. «Selline maine kujunemine mõjutab aga oluliselt ettevõtte ärihuve.»

«Aktsiate börsil noteerimise lõpetamisel ei teki ühelgi aktsionäril eelist teiste aktsionäride ees või arvel,» ütles Kaseniit. «Kõikidele aktsionäridele tagatakse võrdsed õigused.»

Kaseniidu sõnul on nõukogu sunnitud küsimust uuesti kaaluma ja esitab kas uued argumendid või loobub edasisest taotlusest.

Seni pole ettevõte konkreetset aktsionäride huvide kaitse plaani börsile ei esitanud.

Tallinna väärtpaberibörsi juhatuse esimehe Gert Tiivase sõnul ei garanteeri ka farmaatsiatehase tuumikaktsionäri Grindeksi võimalik pakkumus aktsionäridele aktsiate tagasiostuks veel ettevõtte börsilt lahkumise taotluse rahuldamist.

«Pakkumine peab olema vastuvõetav suhteliselt suurele osale aktsionäridest,» sõnas Tiivas. «Ühe aktsia eest ei saa pakkuda ühte aspiriinitabletti.»

«Lootsin, et farmaatsiatehase nõukogu poolt tuleb konkreetne kava, kuidas nad kavatsevad börsilt lahkuda ja aktsionäride huve kaitsta,» rääkis Tiivas. «Kuna seda ei tulnud, siis ei ole meil mitte mingit põhjust oma seisukohta muuta.»

Noteerimiskomisjon jättis teisipäeval rahuldamata Tallinna farmaatsiatehase teistkordse taotluse oma aktsiate noteerimise lõpetamise kohta.

Komisjon leidis, et noteerimise lõpetamine kahjustaks oluliselt investorite huve ning annaks osale väärtpaberite omanikest ebaõiglase eelise teiste omanike ees.BNS

Hetkel kuum