25. oktoober 1999 kell 22:00

Kas Jüri Mõis peab saama Tallinna linnapeaks?

Ma ei tea, kas Jüri Mõis on kõige parem kandidaat, aga Jüri Mõis on hea kandidaat. Ma usun küll, et Mõõdukad toetavad Mõisa kandidatuuri. Kas mõnda teist kandidaati ei ole Tallinna linnapea kohale kaalutud, seda ma ei tea, ma ei ole osalenud nendel läbirääkimistel.

Koalitsiooni läbirääkimistel on sisuliselt otsustatud või õigemini ei ole keegi seda küsimust ka kordagi vaidlustanud, et Tallinna linnapea koht kuulub Isamaaliidule. Ja see on puhtalt Isamaaliidu otsustada, kas selle koha peale tuleb Jüri Mõis või keegi teine. Reformierakond ei kavatse sellesse temaatikasse sekkuda, me oleme nõus Isamaaliidu otsustusega.

Minu isiklik arvamus? Praegune olukord on selline, kus isiklikku arvamust ei ole, on erakonna arvamus.

Rahva Valik põhimõtteliselt toetab Jüri Mõisa kandidatuuri Tallinna linnapea kohale. Me lähtume seejuures praeguseks kujunenud võimusituatsioonist pealinnas -- linnapea kandidaat tuleb erakonnast, mis kogus valimistel Tallinnas kõige rohkem hääli ja see on Isamaaliit. Ja Jüri Mõisal on kolleege, kes suudavad kokku panna tugeva meeskonna.

Kui isiksust ma Mõisa isiklikult ei tunne, kuid tema töökogemusi, eriti administraatorina, ning tema viimasel ajal avaldatud seisukohti arvestades arvan, et ta sobib pealinna juhtima.

Jüri Mõis on kõige loogilisem Tallinna linnapea kandidaat. Kui see koalitsioon, mis nüüd on pealinnas kujunemas, hakkab linna juhtima, siis sellisel juhul on linnapea selle poliitilise jõu kandidaat, kes sai kõige rohkem kohti linnavolikogus.

Ma ütleksin, et Tallinna linn on niivõrd keeruline süsteem, et see vajab väga kogenud administraatorit. Jüri Mõis on just nimelt väga kogenud administraator, võib-olla alati mitte niivõrd kogenud poliitik, kuid ma usun, et ta on olemasolevatest variantidest ülekaalukalt parim.

Kartus, et pealinn põletab poliitikud läbi, on võimalike muude kandidaatide suhtes tunduvalt suurem kui Jüri Mõisa puhul. Teisalt -- läbi põleda ei saa ainult see kandidaat, kes midagi ei tee. Jüri Mõisa suhtes oleme üsna kindlad, et ta ei põle läbi ja et ta töötab tõhusalt.

Hetkel kuum