8. detsember 1999 kell 22:00

Thulema sai ISO 9001 sertifikaadi

AS Thulema on esimene Eesti mööblitööstuse ettevõte, mis vastab rahvusvahelise juhtimise standardile ISO 9001. Firmal kulus juhtimise ja tegevuse ISO süsteemiga vastavusse viimiseks poolteist aastat. Atesteerimise viis läbi Loyd's Register Assurance Eesti harukontor.

ISO 9000 seeria standarditest kõige nõudlikum ja põhjalikum on ISO 9001, mis käsitleb kõiki valdkondi. ISO 9002 ei käsitle kavandamist ja projekteerimist ning ISO 9003 käsitleb ainult müüki.

Thulema on Eesti erakapitalil põhinev aktsiaselts, mis tegutseb 1992. aastast. Ettevõtte aastakäibeks kujuneb tänavu ligi 60 miljonit krooni. Thulema on üks juhtivaid büroo- ja hotellimööbli tootjaid Eestis ning ta on kolmekordne Eesti Tööstuse TOP 50 laureaat.

Eestis on alates 1994. aastast sertifitseeritud vaid 56 ettevõtet, neist pooli viimase aasta jooksul. Näiteks Inglismaal on sertifitseeritud hinnanguliselt iga seitsmes ettevõte ISO 9000 seeria standardi järgi.

ISO standardit taotleb ka Wermo. Wermo büroomööbli valikusse lisandus novembris kaks uut tootegruppi. Uued esemed sobivad disainilt ja viimistluselt Wermo tuntud büroomööbliga Gadis.

Wermo büroomööbli valikusse lisandus kaks uut tootegruppi: konteinerid (caddy'd) ning reguleeritava kõrgusega töölauad, mille kõrgus on reguleeritav väga suures ulatuses, võimaldadest töötada ka püstiasendis.

Tarmel AS võttis osa Riia mööblinäitusest. Tarmel planeerib eksportida järgmisel aastal Läti Vabariiki toodangut 3 miljoni krooni väärtuses.

Thulema sõlmis Pühajärve Puhkekoduga

hotellitubade sisustamise lepingu. Lepingu maht on ca 500 000 krooni.

Thulema ASi atesteeris Lloyds Register Quality Assurance Eesti harukontor, firmale omistati heade tulemuste eest rahvusvaheline kvaliteedisertifikaat ISO 9001.

Wermo mööblisalongis

Tallinnas,Tartu mnt 63 toimus uudistoodangu presentatsioon.

AS Wermo, AS R&P Mööbel ja AS Studio GADIS esitlesid uut büroo- ja köögimööblit.

Standard lõpetas Tallinna politsei prefektuuri Lõuna osakonna möbleerimise. Paigaldati 150 töökohta.

Saloni AS lõpetas Tallinna lastehaigla sisustamise mahus ca 650 000 krooni.

Autor: Anu Tarvis

Hetkel kuum