18. oktoober 2000 kell 22:00

Dagens Nyheter: USA presidendikandidaatide viimases televäitluses läks Al Gore oma rivaali vastu otserünnakule, võttes punkthaaval lahti erinevused enda ja George W. Bushi vahel. Gore?i väitel on tal asjadest parem ülevaade ja asepresidendiks oleku ajast ette näidata veenvad tulemused. Gore toonitas taas USA majanduse jõulist kasvu USA praeguse valitsuse juhtimise all. Bush, keda Gore süüdistas suurfirmade huvide kaitses, ründas Gore?i kui suurt kulutajat ja hiiglasliku riigiaparaadi pooldajat, samas kui ta ise annaks rohkem võimu tavakodanikele ning jagaks suure osa riigieelarve ülejäägist, ?mis pole valitsuse, vaid rahva raha?, maksukärbetena ameeriklastele tagasi. Vahetult väitluse järel oli Al Gore kaotusseisust saanud napi kahepunktise edumaa.

Financial Times: Euroopa Liit loodab karmimate karistuste ja parema koostööga, kus pangasaladus ning maksuküsimuste konfidentsiaalsus ei takista enam kriminaaljuurdluse läbiviimist, tõhustada võitlust rahapesuga. Riikidel, mis on kantud OECD kõige vähem koostööaltide maksuparadiiside hulka, nagu Kariibi mere riigid, Venemaa, Iisrael, Liechtenstein, Filipiinid jne, on aega 2001. aasta juunini suhtumist muuta. Sealt edasi võivad ELi riigid muude abinõude kõrval äärmisel juhul blokeerida kõik finantstehingud taoliste riikidega.

Dagens Industri: ELi eesistujariigina plaanib Rootsi aktiivselt toetada Venemaa vastuvõtmist WTOsse, mis on üks eeldus Venemaa integreerimiseks maailmamajandusse, ütles Rootsi Brüsseli saatkonna diplomaat Lars-Gunnar Wigemark.

Venemaa jaoks suuremate komistuskividena nimetas Wigemark patendi- ja kaubamärgikaitset, kvoote Vene terase ekspordile ning Siberi õhuruumi kasutamist. Viimase eest võtab Aeroflot praegu maksu aastas kuni 200 miljonit dollarit, mis on vastuolus rahvusvahelise lennunduskonventsiooniga.

Hetkel kuum