Peep Sooman • 27. oktoober 2000 kell 8:23

Vahur Krafti õigusabi maksab Eesti Pank

Innovatsioonipangaga seotud kohtuvaidluses Eesti Panga presidendi Vahur Krafti vastu suunatud protsessidel tasub Krafti õigusabi eest Eesti Pank. Möödunud aasta juunis tasus keskpank USA advokaadibüroole Beirne, Maynard Parsons kokku 2,5 miljonit krooni, et firma kaitseks nii Eesti Panka kui selle president Vahur Krafti, kelle mõlema vastu oli 203 miljoni krooni suurune nõue esitatud.

Eesti Panga nõukogu esimees Mart Sõrg ütles, et kuna nõue oli esitatud Krafti kui Eesti Panga presidendi vastu, siis on loogiline, et arved tasus Eesti Pank. 'Otsuseid tehti ju Krafti kui Eesti Panga presidendi korralduste alusel, mitte Krafti erakirjade põhjal,' lisas Sõrg.

Kokku on Eesti Pangal Innovatsioonipangaga seotud kohtuvaidlustele kulunud üle 13 miljoni krooni, erinevate Innovatsioonipanga omanike nõuded Eesti Panga, Eesti riigi ja Krafti vastu ulatuvad ligi 1,5 miljardi kroonini. Innovatsioonipanga investor süüdistab Eesti riiki USAga sõlmitud investeeringute kaitse seaduse rikkumises. Eesti Pank võttis Innovatsioonipangalt tegevusloa 1997. aasta septembris, kuna leidis, et panga üks suuromanikke pole identifitseeritav.

Hetkel kuum