Ülo Toomsalu • 23. november 2000 kell 6:57

SLÕL: riik võiks piraatkaubanduse legaliseerida

Praeguse Kadaka turu kauplemissüsteemi näol pole tegemist millegi erilisega, kui politsei kasseerib katuseraha ja informeerib kauplejaid eelseisvatest reididest, kirjutab SL Õhtuleht tänases juhtkirjas.

Kui liikluspolitsei võtab pistist ning töö tollis on nii mõnelegi kullaauk, siis miks peaks Kadaka turu ahvatlus kasutamata jääma.

Eelnev ei tähenda, et riik peaks asjaga nõus olema. Kuid arvestades senist riigi tahtejõuetust piraatkaubandusest jagusaamisel tuleb nentida, et tahet olukorda muuta polegi.

Enamgi veel, ka Jüri Mõis ei näe odavate kaupade müügis midagi laiduväärset, sest nii saavad ka kehvemini kindlustatud vajalikke asju endale lubada.

Praeguse tahtejõuetu peitusemängu asemel võiks riik välja kuulutada järjekordse oma Nokia - legaliseerida praegusel kujul ebaseaduslikuna toimiva turukaubanduse ning samas asuda ise käibe-, tulu- jmt. makse koguma.

Eelarve täieneks ning rahva elu läheks paremaks. Muu maailma arvamust võime aga rahumeeli ignoreerida, sest kasutavad ju ka maailmakuulsad tanklaketid topeltstandardeid, mis lubavad Eesti turul solkkütust müüa.

Lõppude lõpuks jõuab ju praegugi turul teenitav must raha ringlusse ja turgutab majandust - riik on oma käitumisega selle rahapesu ristiisa.

Hetkel kuum