Neste lasi natukeseks hinna alla

Sirje Niitra 29. jaanuar 2001, 00:00

Pühapäeval oli bensiini hind Nestes taas 35 sendi võrra tõusnud. Neste Eesti jaemüügijuhi Artur Prauni sõnul on kaheks päevaks kavandatud sooduskampaania seotud teenindusjaamadelt automaattanklatele üleminekuga. ?Meie mõte oli tutvustada uusi automaatjaamu ja saada kliente juurde,? selgitas ta. Samas tunnistas mees, et iga hind peab sisaldama siiski ka kasumit ja kahjumiga kaubelda pole võimalik.

Sama madala hinnaga jätkamist ei pidanud Praun firma ärihuve silmas pidades praeguse ostuhinna juures võimalikuks. Hind sõltub hinnast maailmaturul, dollari kursist ja kohalikust konkurentsist, selgitas Praun.

Kuna ühegi kütuse jaemüüja käes pole Eesti turust üle 25%, ei dikteeri ka ükski neist Prauni hinnangul otseselt hinda. Igal hetkel peab olema ülevaade bensiini hinna tasemest igas Eesti piirkonnas, lausus ta.

Kogu Neste jaamades voolav bensiin kannab nimetust Futura ja see tuleb Soomest Fortumi tehastest. ?Meil on kogu aeg olnud hea kütus,? kinnitas Praun. Varem on Neste toonud diislikütust ka Venemaalt.

Uno-X tanklaid omava Hydro Texaco müügidirektor Andres Kivistik ütles, et kui hinda oleks langetanud vaid üks firma, oleks see oluliselt suurendanud selle läbimüüki, kuna aga seda tegid veel kaks suurt tegijat, on efekt väike.

Reedel langetasid 35 sendi võrra bensiiniliitri hinda ka Statoil ja Hydro Texaco, neist viimases maksis kütus samapalju kui Neste tanklates, kus 95 oktaanarvuga bensiini liiter maksis 8.80.

Alexela Oili peadirektor Heiti Hääl ütles, et hullusega ei ole mõtet hullusega võidelda. ?Kui firma teeb strateegilise otsuse müüa kaupa odavamalt kui osta, siis kes saab tal seda keelata,? lausus ta.

Sooduskampaaniaga ei läinud kaasa ka Shell Eesti. Shelli jaemüügijuht Riina Aamissepp ütles, et firma ei läinud hinnalangetamise kampaaniaga kaasa lootuses, et see on lühiajaline.

Neste ehitas automaatseteks ümber kokku 11 jaama. Kõigi juures on R-Kioski kauplus ja viie juures Spectra autopesula, kus sai tööd enamik teenindusjaamade töötajaist. Koos eelmise aasta lõpul valminud kahe päris uue jaamaga on Nestel Eestis nüüd 26 jaama.

Kindlaid lubadusi Praun selleks aastaks ei soovinud anda, kuid kinnitas, et Soome kütusefirma areng Eestis pole peatunud. Neste juhtide hinnangul on Neste turuosa siin praegu 15?17 protsenti.

Kui palju automaatjaamadele üleminek võimaldas firmal kokku hoida, ei soovinud Praun ärisaladusele viidate öelda. ?Ühelt poolt on külla automatjaama investeering väiksem, aga teisalt on ka müüdav kütus odavam,? märkis ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing