Kinnisvaramaakleri ametist saab elukutse

Ain Alvela 05. märts 2001, 00:00

Kinnisvaramaaklerid on Eestis esimesed, kes möödunud aasta detsembris jõustunud kutseseaduse alusel tunnistused saavad. Atesteerimise käigus kontrollitakse peamiselt igapäevasteks tehinguteks vajaliku seadusandluse tundmist, kusjuures atestaadi poole pürgiv maakler peab ennekõike tõestama oma tööalast kompetentsust. Lisaks sellele peab maakler omama teadmisi mikroökonoomikast, finantseerimisest ning oskama lõppkasutaja tasemel töötada arvutiga.

Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja (EKMK) juhatuse esimehe Kalev Roosivälja sõnul on maaklerite atesteerimine kaalukaim samm, mis pärast esimeste kinnisvarabüroode asutamist tosin aastat tagasi selles äris on astutud. ?Oleme kokku leppinud maakleritele kohandatavates nõuetes ning praegu töötavad kinnisvarabüroodes esimesed 21 eksamineeritut, kes neile nõuetele täielikult vastavad,? märkis Roosiväli. ?Võib öelda, et Eesti tööturg on nüüd kinnisvaramaak leri elukutse võrra rikkam.?

EKMK juhatuse liikme Hindrek Leppsalu hinnangul muutub kliendile pilt kinnisvaraturust nüüd senisest selgemaks. ?Maaklerite koja märgi ja kutsetunnistuse abil eraldab klient valged mustadest,? sõnas Leppsalu. Ta peab kliendi jaoks eelkõige oluliseks seda, et nüüdsest võib oma argitööga hõivatud inimene kinnisvaratehingu atesteeritud maakleri hoolde jätta, kartmata tüssamist või lohakat teenindamist. ?Igaüks saab rahumeeles tegeleda sellega, mida ta kõige paremini oskab, ülejäänu jäetakse spetsialistide hooleks,? selgitas Leppsalu.

Leppsalu loodab, et peagi võib kinnisvaramaakleri müügiportfellis olla ka näiteks kindlustuslepingu sõlmimise teenus.

Kindlasti selekteerib atesteerimine turul välja need kinnisvarafirmad, kus töötavad professionaalsed maaklerid. Samas tean nii omast käest kui ka tuttavate kogemustest, et vähemalt praegu ei ole firma maine turul veel näitaja, sest küllaltki palju on siiski ka selliseid juhtumeid, kus kliendil on probleeme ka tuntud büroos töötavate maakleritega.

Klient pöördub ju kinnisvarafirma poole selleks, et seal töötav spetsialist teda kinnisvara ostu või müümise puhul aitaks ja nõustaks. Praegu on aga enamasti nii, et maakleri tegevus piirdub kliendi kohaleviimisega. Juhatab kliendi uksest sisse ja see siis vestleb omanikuga, maakler aga seisab eemal ja on huvitatud ainult oma vahendustasu kättesaamisest.

Nii et ma tõesti loodan, et maaklerite kutsekvalifikatsiooni tõendamine aitab nende teadmiste tõstmise kõrval tõsta ka kinnisvarafirmade teeninduskultuuri.

Maaklerite atesteerimine korrastab kindlasti turgu. Atesteeritud maakleri teenuseid kasutades saab vältida näiteks juhuseid, kui libamaakler väidab, et ostu-müügitehingu vormistamiseks piisab ka lihtkirjalikust, notari juures kinnitamata lepingust. Sellisel moel müüdi ühte korterit kolm korda, kuigi esimene müüja, kelle nimele korter endiselt kuulus, oli juba ammu Venemaale kolinud.

Lisaks paberite ettevalmistamisele ootavad kliendid nõustamist ka finantseerimisküsimustes. Oluliselt on tihenenud koostöö maaklerite ning laenuametnike vahel. Kogenud maaklerid teevad üle poole kõikidest tehingutest püsiklientidega. Püsiklientuuri suurus on üks põhilisi näitajaid, mis eristab head maaklerit keskpärasest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing