Monitor hoiab veebil silma peal

Kaido Einama 05. aprill 2001, 00:00

Serverijälgijad on tavaliselt juba serveriga kaasas, kui firmal on endal server. Kui aga e-äri või koduleht asub mujal, on oluline teada, millal esinevad häired ja ülekoormused. Mõnikord on vajalik ka konkurendi või partneri serveri töökorras oleku jälgimine.

Enamasti jälgivad monitorid kõikvõimalikke serveritüüpe, alates WWW ehk kodulehe serverist, elektronpostiserverist ja lõpetades keskserveritega, millel on juurdepääs internetti. Teated saadetakse kasutaja poolt valitud viisil: peilerile, SMSiga, elektronpostiga või vastava tarkvara abil otse arvuti ekraanile. Peiler ja SMS enamasti Eesti oludes ei tööta, kuna siinsed süsteemid pole välismaisele tasuta teenuse pakkujale tasuta.

Monitor tööpõhimõte on küsida iga natukese aja järel uuritavalt serverilt, kas ta on korras. Niipea kui vastust ei saabu või saabub see liiga hilja, hoiatatakse serveri omanikku või jälgimise tellinut.

Serverimonitore saab seada kontrollima alates mitmest korrast minutis kuni korra ööpäevas. EasyMonitor näitab ka kodulehe ülevalolemise protsenti võrreldes maailmas enimkülastatavamate kodulehtedega. Teisipäeval juhtis online edetabelit näiteks www.webshots.com online ajaga 99,35.

IPSentry eeliseks ja ühtlasi ka puuduseks on arvutisse laaditav tarkvara, mis annab alati märku otse ekraanile, kui serveris esineb probleeme. See tarkvara on Easymonitorist pisut keerulisem ja soovitatakse rohkem spetsialistidele. Ka võimalused on suuremad: kuna monitor on arvutis olev programm, siis vastavalt vea tüübile või tõsidusele saab alarmeerida erinevaid kasutajaid ja erineval moel: SMSiga, e-postiga, helisignaaliga arvutis või vajadusel käivitatakse automaatselt mõni programm.

A1 Monitor näitab lisaks serveri mittetöötamise ajale ka ülekoormuse aegu ehk perioode, millal server käitub liiga aeglaselt. See funktsioon aitab õigel ajal hinnata, millal vaja internetiühenduse kiirust tõsta või serveri võimsust suurendada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing