Telekomi aktsia allpool 65 krooni

Raivo Sormunen 05. aprill 2001, 00:00

Tallinna väärtpaberibörsile jõuavad maailma sündmused, mõni üksik erand välja arvatud, kohale väikese nihkega. Nii oli eilegi, kui börsi liideraktsiad läbisid eesotsas Eesti Telekomi aktsiaga kiire languse.

Ligi aasta aega tagasi 2000. aasta märtsi viimastel päevadel ajaloo kõrgeima 156 krooni taset puutunud telekomisektori aktsia kukkus eilse päevaga 3,7 ajaloo madalaima 64,75 krooni tasemeni. Aastaga langust niisiis kokku ligi 59.

Eesti Telekomi aktsiaga kaubeldi eile küllaltki agaralt. Börsisüsteem registreeris aktsiaga 46 tehingut, mis on selle aasta üks parim näitaja. Mis teha, kui börsistatistikat jälgides oli müüjate poolel eile isegi neid, kes aktsiad soetanud üle kahe aasta tagasi toimunud Eesti Telekomi aktsiate emissiooni käigus.

Välisbörsidel, kus ainsateks rahategijateks peetakse paljude arvates vaid müüjaid, liikusid telekomisektori aktsiad eilsel päeval küllalt normaalselt plusspoolel. Peamine põhjus oli see, et viimastel päevadel oli juba küll nagu kukutud ? ehk veidikeseks aitab. Tegemist oli niisiis lihtsalt väikse tehnilise korrektsiooniga, mida õhtul avanenud USA turud hakkasid taas murdma.

Tallinna börsil noteeritud aktsiate eilse kukkumise taga oli maaklerite sõnul peamiselt USA tehnoloogiasektori aktsiate teisipäevaõhtune kiire odavnemine.

Tehnoloogiasektori aktsiate kukkumine uute madalaimate tasemeteni tõi koduturul müügipoolele senini veel vastu pidanud investorid ja tagajärjeks oligi küllalt tugev langus. Seda lisaks Eesti Telekomi aktsiale ka vana majanduse aktsiate hulgas, mille sisse uus majandus hakkab üha kiiremini ära sulama.

Võrreldes paari eelneva börsipäevaga kasvas mõnevõrra ka börsi aktiivsus ja käive, mis ületas 11 mln krooni joone.

Suurima käibega oli Hansapanga aktsia, mis ligi 5 mln kroonise börsikäibe juures ärakukkunud ostuääre tõttu vajus 130,75 kroonini, taandudes päevaga 2,2.

Mõnevõrra vajusid kõikide vähegi likviidsete aktsiate noteeringud.

Ettevaatlikkus börsil püsib.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing