GIBB ei ole seotud ühegi huvigrupiga

02. juuli 2001, 00:00

Äripäeva artiklis ?BRS lüpsab lisamiljoneid? (21.06) on autor esitanud huvitava spekulatsiooni pankrotis Valga Külmvagunidepoo ja Eesti Raudtee vahelise võlavaidluse võimaliku arengu kohta.

Kuna autor on oma konstruktsiooniga meelevaldselt sidunud ka Eesti Raudtee erastamisprotsessi nõustanud konsultatsioonifirma GIBB Ltd, peame vajalikuks esitada mainitud teema osas ka oma seisukoha, mis oluliselt erineb artikli autori Virkko Lepassalu väidetust.

GIBB Ltd on täiesti sõltumatu konsultatsioonifirma, kes pakub välistest mõjutajatest sõltumatut ning erapooletut ekspertnõustamist ainult oma kliendile, kelleks on Eesti Erastamisagentuur. GIBB ei ole seotud ühegi Eesti poliitilise erakonnaga ega oma neist kellegagi mingeid ühiseid huvisid.

Ka ei ole GIBBil mingeid seoseid ega ühiseid huve BRSi ega ühegi muu Eestis tegutseva ettevõttega. Osutades konsultatsiooniteenust erastamisagentuurile, on GIBB sõltumatu ka kõigist valitsusasutustest ja valitsusametitest.

Eesti Raudtee enamusaktsiate erastamise nõustajana tegutseva GIBBi jaoks oleks absoluutselt ebaeetiline ning seega välistatud osaleda ükskõik mil viisil Valga Külmvagunidepoo varade müügiprotsessis või saada ükskõik milliseid muid tasusid Valga Külmvagunidepooga seotud tehingute eest. On täiesti kindel, et GIBB üheski sellises tehingus osaline ei ole ning artiklis väidetud tasusid ei saa.

GIBB on sõlminud lepingu Eesti Raudtee enamusaktsiate erastamise nõustamiseks erastamisagentuuriga ning ainus tasu, mille GIBB saab, on erastamisagentuurilt.

Seega võime täie kindlusega väita, et kõik Äripäeva artiklis tehtud vihjed ja oletused, mis seovad omavahel GIBBi ja Valga Külmvagunidepoo nõuete võimaliku hüvitamise, on täielik fantaasia ega oma mingit alust.

GIBB Ltd on maailma üks juhtivaid konsultatsioonifirmasid, keda tuntakse ja hinnatakse oma teenuste ja reputatsiooni tõttu kogu maailmas ning me ei saa endile lubada osalemist üheski kohalikus poliitilises võitluses või huvide konfliktis.

Kuna GIBB Ltd on nõustanud ligi 300 erastamisprotsessi kogu maailmas, oleme teadlikud sellest, et teatud erastamisvastane liikumine ja meediaspekulatsioonid on sellise protsessi juures tavapärased nähtused. Sellegipoolest peame tunnistama, et olukord Eestis on mõneti erinev ning seda just erastamisega seotud erinevate huvigruppide agressiivsema ning ebaeetilisema tegevuse tõttu.

Lõpetuseks soovin rõhutada, et GIBB Ltd distantseerib end täielikult kõikidest Eesti Raudtee erastamisega seotud huvigruppide konfliktidest, tehingutest ning spekulatsioonidest. Meie ainus klient on erastamisagentuur, kellele me osutame teenust vastavalt sõlmitud lepingule.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing