Börsi noteerimiskomisjon tegi Faktole trahvi

ÄP Online 13. juuli 2001, 00:00

Börsi reglemendi alusel on emitent kohustatud tagama kõigi tema emiteeritud sama liiki väärtpaberite omanike võrdse ja ühetaolise kohtlemise kooskõlas õigusaktide ja väärtpaberite emissioonitingimustega.

28. märtsil toimunud tänaseks juba börsilt lahkunud Fakto aktsionäride korraline üldkoosolek otsustas maksta dividende juriidilisest isikust dividendide saajatele 7 krooni aktsia kohta, füüsilisest isikust dividendide saajatele ja mitteresidendist dividendide saajatele aga tulumaksu võrra vähem ehk 5,18 krooni aktsia kohta

Börsi noteerimiskomisjon otsustas, et sellise otsusega on aktsionäre koheldud ebavõrdselt ? eelistatud seisundis olid residentidest juriidilised isikud.

Samuti polnud noteerimiskomisjoni otsusel Fakto börsiteade üheselt mõistetav ja ettevõte sulges dividende saavate väärtpaberiomanike nimekirja varem, kui seda nägi ette börsi reglement.

Lisaks otsustas börsi noteerimiskomisjon nõuda Faktolt aktsionäride ebavõrdse kohtlemisega põhjustatud kahju hüvitamist füüsilisest isikust ja mitteresidendist dividendi saajatele.

Fakto juhid on varem kinnitanud, et dividende makstes ei ole aktsionäre ebavõrdselt koheldud ning erasisikutest ja mitteresidentidest aktsionäride eest dividendidelt tulumaksu maksmine (nagu seda teevad teised börsil noteeritud ettevõtted) oleks teiste aktsionäride suhtes ebavõrdne, sest vähendaks nende vara.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing