Ehitusturul valitseb endiselt 4?5 suurtegijat

27. september 2001, 00:00

 • Ehitusturu liidrid. Endiselt on turul 4?5 suurtegijat: Merko Ehitus, Skanska-EMV, FKSM ning EE Grupp. Kui 2000. aastal ostis Skanska OY ära EMV, siis tänavu septembris omandas Soome suurim ehitusfirma YIT 54 FKSMi aktsiatest. Soomlaste ost võib ohtu seada ka Merko Ehituse kauaaegse suurima käibega ehitusfirma positsiooni, sest YIT tahab FKSMist teha Eesti suurima ehitusfirma.

Tänavu ei ole ehitusturul võrreldes eelmise aastaga sama suurt kasvu tunda. Kui 2001. a I kvartalis ehitasid firmad Eestis alltöövõttu kasutamata püsivhindades 5 rohkem kui 2000. a samal ajal, siis II kvartalis kasvas ehitus vaid 2 rohkem mulluse sama perioodiga võrreldes. Ehitustegevus kallines võrreldes eelmise aasta II kvartaliga 5,8. Selle põhjuseks on energia ja kütuse hinna tõus, asjaolu, et pärast 1999. aasta madalseisu hakkavad toona alla löödud hinnad taastuma, kasvanud on ehitajate palgad.

 • Ehitusturu maht. 2001. a peaks ehitustööde maht jääma suurusjärku 15,4?15,5 miljardit krooni.

 • Mitteeluruumide ehitus. Büroopindade osa on viimaste aastate jooksul vähenenud, kasvanud on teenindus- ja kaubanduspindade osakaal, samuti laomajandus. Aktiviseerunud on ka tööstusehitiste rajamine. 2001. aasta jääb meelde ka kui spordi- ja meelelahutuskohtade valmimise aeg: Coca-Cola Plaza, Lilleküla jalgpallistaadion, Saku Suurhall, Keila tervisekeskus, Tartu tervise- ja veekeskus.

 • Eluruumide ehitus. Elamispindade osas on tänavu märgata veidi elavnemist, kuid selle osakaal ehitusturu kogukäibest jääb endiselt 10 piiresse. Uued korterelamud kerkivad pea eranditult Tallinnas. Eramuid valmib siiski üle Eesti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 09:09
  Otsi:

  Ava täpsem otsing