ÄP fototoimetus • 30. oktoober 2001 kell 22:00

Haigekassakaart saab novembris pikema kehtivusaja

Novembris pikendab haigekassa kaartide kehtivusaega 2006. aasta 31. detsembrini, et vältida asjatuid käike haigekassasse aegunud kaardi vahetamiseks ning muuta suhtlemine haigekassaga inimestele mugavamaks.

Kui inimese ravikindlustus on jõus, siis kehtivad 1. novembrist alates kõik kindlustatute käes olevad ja väljastatavad liikmekaardid kaardi paremas nurgas märgitud füüsilise kehtivuse ajast sõltumatult kuni 2006. aasta detsembri lõpuni.

Liikmekaarti omavad isikud ei pea tulema enam haigekassasse oma kaarti välja vahetama, vaid nende kaardi füüsiline kehtivus on automaatselt pikendatud.

Juhul kui kindlustatu läheb arsti juurde, ei anna füüsiliselt kehtetu liikmekaart õigust raviteenuse osutamisest keelduda. Samuti ei tohi arst raviteenuse osutamisest keelduda, kui liikmekaardi magnetriba ei toimi, sest raviasutus saab kindlustatust kontrollida ka isikukoodi abil haigekassa kindlustatute andmebaasist, ja kui inimene on kindlustatud, on tal õigus raviteenusele.

Erandjuhtudel (nt haigekassakaart on koju ununenud) saab raviasutus kindlustatust kontrollida ka mõne muu dokumendi alusel, millel on kindlustatu isikukood, pilt ja nimi (pass, autojuhiload).

Haigekassa rohelisest plastikust liikmekaart tuli kasutusele viis aastat tagasi. Tulevikus võib seda asendada ID-kaart.

Autor: ÄP

Hetkel kuum