Linn kaalub Tallinna Teede uut erastamist

Andres Kärssin 22. november 2001, 00:00

?Praegu kaalume erastamise otsast alustamisega,? ütles linnapea Tõnis Palts eile linnavalitsuse pressikonverentsil. Ta lisas, et spordi toetamine on küll tänuväärne tegevus, kuid antud juhul polnud see siiski formaalselt korrektne ning võis mõjutada Tallinna Teede ASi erastamise hinda.

Esmaspäeval lõppenud konkursil Tallinna Teede ASi ostuks kõrgeima pakkumise teinud Merko Ehituse nõukogu esimehe Toomas Annuse sõnul ei protestita, kui linnavalitsus korraldab parema hinna saamiseks teefirma uue erastamiskonkursi. ?Ei tunne muret. See pole eluküsimus, kes Tallinna Teed endale saab,? ütles ta.

Annuse sõnul on uue konkursi korral ainsaks kahetsusväärseks asjaks see, et mõned välisfirmad, kes praegu võib-olla ei jõudnud 10päevase tähtaja jooksul oma pakkumist teha, said teada siinsete firmade pakutud hinnataseme.

Merko Ehitus pakkus 42 miljoni kroonise alghinnaga müüki tulnud Tallinna Teede ASi aktsiate eest 42,6 miljonit krooni. Pakkumise suurust mõjutasid nii ettevõttest vahetult enne erastamistähtaega välja liikunud sponsorrahad ning samuti võlgnikelt kätte saamata raha, ütles Annus.

Tallinna Teede ASi nõukogusse kuuluvad ärimehed Priit Vilba ja Enn Veskimägi lasid vahetult enne erastamist ettevõttel toetada 650 000 krooniga jalgratturite ja jäähoki liite, mille juhtkonda nad ise kuuluvad. Lisaks peab ettevõte maksma sponsorsummade pealt üle 200 000 krooni makse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing