Džäikevad maailmanimedega

Madli-Liis Parts 30. jaanuar 2004, 00:00

Esinejate stiilikirevus lubab pea sama mitmekülgset džäielu, kui on tavaks Euroopa suurlinnades, kus oma džäiklubid ja mäsa rohkem kontserdikorraldajaid. Kevad kulmineerub 17.?5. aprillil, mil Jazzkaar peab suurejooneliselt 15. süeva. Festivali korraldaja Anne Erm lubab vä nimekaid muusikuid, kes on tavaküed maailma mainekamatel džäilavadel. Kava avalikustatakse 1. veebruaril. Maailmamuusika poolelt kujuneb kevade tälepanuväseimaks elamuseks 6. mäsil Estonia kontserdisaalis esinev aafriklanna Cesaria Evora.

Aprilli keskpaika aitavad ära oodata Jazzkaare kevadhooaja kontserdid ja Eesti Kontserdi korraldatavad üritused, millega jõutakse kindlasti Tartusse, Pärnusse ja Viljandisse. Klubihõngulise džäi huvilistel on põst jäida pealinna klubide BonBoni ja Club Prive? programmi. Mõaks džäipaigaks on kujunenud Estonia talveaed. Hubaseid kammerlikke kaminamuusika kontserte korraldatakse kaks korda kuus Tallinna Muusikamajas, kus saab kuulata eelkõ meie oma muusikuid.

Üheks intrigeerivamaks sündmuseks meie muusikutelt tõotab kujuneda märtsi esimesel nädalal Villu Veski muusikaõhtu ?Elu ja rütm?. Kontsert, kus kaugeim esineja tuleb Islandilt, vaatleb inimese elu läbi rütmide. Kohtuvad neli erinevat löökpilliperekonda: Ladina-Ameerika, idamaade, klassikalised ja pop-löökpillid. Muusikaga kaasnevad fantaasiaküllased visuaalefektid, kaasa teeb löökpilliansambel Romb.

Järgmise nädala lõpus laulab Raivo Tafenau bändiga Leedu vokaaldžäi pä Neda, kes meil sama ansambliga korduvalt esinenud. Mäsis tästatakse balliga Glenn Milleri 100. juubelit. Põmaise tunnetusega kaunist džäi mäib Tallinna Kunstihoones kitarrist Oleg Pissarenko trio. Aprilli alul toimub suurejooneline kontsert ?olm tenorit? kus kangelasteks saksofonistid Lembit Saarsalu, Villu Veski ja Raivo Tafenau. Koos tippsaksofonistidega on laval ka Vanemuise süikud, keda juhatab Anu Tali.

Julget nüüdisdžäi toovad meile peaasjalikult prantslased ja taanlased. Võkujuks on elektrikitarrist Jaak Sooä, kes esineb kahes erinevas koosseisus. Veebruaris mäib ta Eesti-Taani kooslusega The Dynamite Vikingsis, mille päsmaaks on seiklev ergas segu džäist, rokist, bluusist ja etnost. Mäsis musitseerib Sooä trummar Ramon Lopezi ja kontrabassist Eric Brochardiga. Mäsi lõ esineb ka Yves Robert Trio, kellelt võoodata mõkke õ improvisatsioone tromboonile, t?llole ja löiistadele.

Kui usaldada möödunud aasta kontserdisaalide täituvuse ja piletinõudluse trende, siis tuleb džäisõl hakata kontserdiplaane ürem tegema ja pileteidki eelmü ostma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing