Eesti noored elustavad Hollywoodi muusika

Christel Karits 02. aprill 2004, 00:00

Suurel filmimuusika galakontserdil ?Filmimuusika greatest hits? kuuleb üle-eestilise Noorte Sümfooniaorkestri esituses popurriisid ja süite rohkem kui kuuekümne filmi muusikast, taustaks suurel ekraanil katkendid samadest linateostest. Külalisena teeb kaasa Maarja-Liis Ilus. Tegu on mahukaima filmimuusika kontserdiga, mis kunagi Eestis aset leidnud.

?See on ainulaadne hittide paraad, mis toimub vaid ühel korral,? ütleb kontserdi idee autor, Noorte Sümfooniaorkestri dirigent Jüri-Ruut Kangur, kellele on filmimuusika olnud salaarmastuseks juba pikka aega. ?Ise olen seda fänninud ja kuna Hollywoodi muusikat pole keegi siin teinud, siis pakkusin noortele idee, mis kohe hästi vastu võeti,? selgitab ta.

Kava kokkupanekut alustas dirigent tuntumatest lugudest. Lood sai ta kokku nii noodimaterjali kui ka plaatide põhjal. Filmikatked on pärit CC Plazast ja need on vastavalt süitidele kokku monteeritud.

Esimene proov mängida suuremale publikule filmimuusikat toimus kuu aja eest Pärnus Tervise Paradiisi avamisel, kus noorusliku säraga ette kantud programm väga hästi vastu võeti. Tookord esineti õhuakrobaatidele taustaks ja siis kõlasid tuntud lood ?Jurassic Park?ist? ja ?Indiana Jonesist?.

Seekordse kava tunneteskaala on tunduvalt laiem. Esitusele tulevad palad näiteks filmimuusika Oscaritega pärjatud heliloojate John Williamsi, Nino Rota, Francis Lai, Hans Zimmeri, Howard Shore?i, James Horneri, Vangelise, Ennio Morri-cone, Henry Mancini loomingust.

Kontserdi esimeses pooles on rohkem esindatud Eesti linateosed. Kuulda saab armastatud lugusid filmidest ?Kevade?, ?Noor pensionär?, ?Mehed ei nuta?, ?Nimed marmortahvlil?, ?Viimne reliikvia? ja ?Siin me oleme?. Kõrvuti eestlaste looduga on muusika Vene multifilmidest ?Oota sa!? ning ?Krokodill Gena ja Potsataja?.

Teine pool on Hollywoodi päralt. Alustatakse filmiklassikaga, nagu ?Tuulest viidud?, ?Roosa panter?, ?Hommikusöök Tiffany juures?, ?Päikesepaistelise oru serenaad?, ?Moodsad ajad? ja ?Rambivalgus?. Kõlab ka seriaalide ?X-files?, ?Dallas?, ?Dünastia?, ?Vaprad ja ilusad? ja ?McGyver? tunnusmuusika. Kontserdi lõpetavad palad Hollywoodi viimaste aastakümnete tippfilmidest: ?Sõrmuste isand?, ?Harry Potter?, ?Gladiaator?, ?Star Wars?, ?Batman?, ?007?, ?Schindleri nimekiri?, ?Superman?, ?Flinstones?, ?Emmanuelle?, ?Ristiisa? jne.

Põjalikumalt tuleb ettekandmisele muusika filmidest ?Titanic? ja ?Forrest Gump?.

Maarja-Liis Ilus esitab kultuslaule näiteks ?Evi-tast?, ?Titanicust? ja ?Robin Hoodist?.

Üle-eestilisse Noorte Sümfooniaorkestrisse kuulub kokku ligi 70 muusikut Tallinnast, Tartust, Kuressaarest, Pärnust, Narvast, Raplast ja mitmelt poolt mujalt. Noorim mängija on 13aastane Narva tüdruk ja vanemad 21?22aastased muusikaakadeemia tudengid. Koos on käidud juba kümme aastat ning alguse sai orkester 1995. aastal Haapsalus toimunud keelpillimängijate suvekursustest. Tänaseks antakse kontserte aasta läbi. Harjutamiseks sõidetakse kokku Tallinna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:24
Otsi:

Ava täpsem otsing