Tarbijahinnaindeks langetas dollarit

Alvar Jõgeva 16. juuni 2004, 00:00

Dollari kurss langes euro ja jeeni suhtes, sest USA tarbijahinnaindeks tõusis vähem, kui mõned valuutakauplejad ootasid. Tarbijahinnaindeks ilma toidu- ja energiahindadeta kerkis 0,2 protsenti, mis oli analüütikute ootustega kooskõlas. Osa valuutakauplejaid oli siiski panustanud kõrgemale näitajale, mis oleks tähendanud, et USA keskpank (Fed) võib tõsta intresse kiiremini, kui turud ootavad.

Julius Baeri panga valuutastrateeg David Durrant ütles Bloombergile, et turg ootas inflatsiooni olulist kiirenemist, kuid THI seda veel ei näidanud. Paljud olid arvestanud juba poole protsendipunkti suuruse intressitõusuga ja seetõttu langes dollar, lisas Durrant.

Rahvusvahelised investorid on suurendanud oma dollarivarade osakaalu, mille peamiseks põhjuseks on rekordiline nõudlus USA valitsuse võlakirjade järele.

Intressifutuurid näitavad, et kauplejad usuvad 100protsendilise tõenäosusega intressimäära tõstmist 1,25 protsendini. Praegu on intress 1 protsendil, mis on 46 aasta madalaim tase. Enne tarbijahinnaindeksi avaldamist olid futuurid 1,33 protsendi tasemel, kuid kukkusid siis 1,28 protsendini.

USA keskpank pole laenuintresse tõstnud alates 2000. aastast. Pärast Greenspani saamist Fedi juhiks pole keskpank kunagi alustanud intresside tõstmise perioodi rohkem kui veerand protsendipunkti suuruse intressitõusuga. Greenspani juhtimisel on Fed tõstnud baasintressi 0,25 protsendipunkti võrra 18 korral. Poole protsendipunkti võrra on keskpank tõstnud intresse viiel korral ja üks kord koguni 0,75 protsendipunkti võrra.

Eesti Pank fikseeris eile USD kursiks 13 krooni. Kella viie ajal tuli ühe euro eest maksta 1,21 dollarit, mis teeb USD kursiks 12,93 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing