Merko töö hind Kundas teadmata

Inno Tähismaa 30. september 2004, 00:00

?Ei avalikusta,? kommenteeris Merko Ehituse esimese etapi hinna küsimust ASi Estonian Cell juht Riia Ratnik. Tema sõnul on Merko ka tehase projekteerija. Projekteerimise hinda ei osanud Ratnik öelda. Ta lisas, et kogu ehituse maksumus on 115 miljonit eurot (ligi 1,8 mld kr) ja selle eest paneb peatöövõtja, Saksa ehitusfirma RWE Industrie-Lösungen püsti haavapuitmassi tehase.

Ehituse kohta ei anna kommentaare ka Merko Ehitus. Merko ei saatnud ehituse esimese etapi kohta infot eile ka börsile. Merko Ehituse müügidirektor Ardi Lossmann ütles, et börsireeglid seda ei nõua. Merko juht Tõnu Toomik ütles eile, et infot ehituse kohta annab RWE.

RWE kontaktisik Eestis Tõnis Lõvi ütles, et RWE ehituse käigu kohta kommentaare ei anna. Seda teeb vaid Estonian Cell Riia Ratniku isikus.

Kundasse rajatava tehase projektijuht Jyrki Setäla ütles, et koos kaasnevate teenustega on projekti maksumus 153 miljonit eurot (2,4 mld kr). Ehitamine on Setälä sõnul jagatud kümneks osaks, millest esimese teeb Merko. Merkole makstavat hinda ei osanud Setälä kommenteerida. Ehituse teise etapi ehitaja valimiseks on käimas konkurss.

Kunda haavapuitmassi töötlemise tehase ehitus algas läinud neljapäeval, tehas peaks valmima 2006. aasta esimeses kvartalis.

Ehkki börsil noteeritud Merko Ehitus ei ole Kunda tselluloositehase peatöövõtja, tuleks Eesti kõigi aegade suurima välisinvesteeringu allhanketöödes osalemisest teatada ka Merko aktsionäridele.

Isegi siis, kui Merko Ehituse osa jääb 1,8 miljardit krooni maksva ehitamisel suhteliselt väikeseks, oleks see Baltimaade suurima ettevõtte jaoks aktsia hinda mõjutavaks sündmuseks. Investoritele on oluliseks informatsiooniks nii suurtellimuse saamine, aga väga tihti veel suurema tähtsusega suurtellimusest ilmajäämine või selle taandumine väiketellimuseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing