Ülo Toomsalu • 13. detsember 2004 kell 6:14

PM: Beebibuum sunnib asutusi lastetube avama

Rahandusministeerium kavatseb sarnaselt mitme erafirmaga rajada oma tööruumidesse lastetoa, sama plaani peavad teisedki asutused.

Rahandusministeeriumi pressijuhi Riina Vändre sõnul on lastetuba mõeldud viie kuu kuni kolme aasta vanustele lastele. Nende jaoks kavatsetakse remontida ministeeriumi teisel korrusel mõned ruumid, kus töökabinette ja koosolekusaale pole, kirjutab Postimees.

Ruumidesse on plaanis ehitada väikesed köögi- ja pesemisnurk ning luua võimalused uinaku tegemiseks. Hoidja laste järele valvamiseks ja nendega tegelemiseks palkavad esialgse plaani kohaselt vanemad ise, kinnitas pressiesindaja.

«Lastetoa mõte tekkis ühel meie osakonnal, kus mitu võtmetöötajat läks üsna ühel ajal dekreeti ning soovivad nüüd osalise koormusega tööle tulla,» selgitas Vändre uudse idee tagamaid. «Et rahandusministeerium on alati soosinud paindlikke töömeetmeid, kaalume tõsiselt neile vastu tulemist.» Esimesi maimikuid ei saa tema sõnul ministeeriumi värskes lastetoas näha siiski mitte varem kui poole aasta pärast.

Lastetoa loomist on aegade jooksul kaalunud ka välisministeerium. Pressiesindaja Ehtel Halliste kinnitusel ei ole nad seda mõtet kindlasti mitte lõplikult maha matnud. «Praegu me siiski oma lasteaia rajamist ei planeeri,» nentis Halliste.

Kommivabrikus Kalev on aga lastetuba juba olemas. Hoidjat seal küll pole, kuid kontoritöötajad saavad oma lapsi töö juurde kaasa võtta ning lastetuppa mängima jätta. Kalevis on avatud kontor ning vähesedki vaheseinad on läbipaistvad, nii saab laua taga töötav ema või isa lapsel kogu aeg silma peal hoida.

Hetkel kuum