USA dollar roninud taas üle 13 krooni

Raivo Sormunen 07. veebruar 2006, 00:00

Saksa tööstustellimuste ja Euroopa jaemüügi langusnumbrid vedasid euro nii Jaapani jeeni kui ka USA dollari suhtes eile langusesse.

Bloombergi läbiviidud uuringu põhjal näitas eurotsoonis jaemüük möödunud kuul vähikäiku. Lisaks langes tööstustellimuste maht Saksamaal detsembrikuus 1,6% võrra.

Nõrk tarbimine võib põhjustada prognoositust kehvemat majanduskasvu ning kahandada Euroopa Keskpanga baasintresside tõstmise võimalust. Madalam intressitase paneb investoreid valuutat müüma ja kõrgema tootlusega varasid otsima.

Kui siiani oodati turgudel, et Euroopa keskpank võib käesoleval aastal tõsta baasintressimäära vähemalt kaks korda aastas, siis nõrkade makromajandusnäitajate edasisel saabumisel võib see lootus puruneda. Hamburgis asuv majandusinstituut HWWI prognoosis eile käesolevaks aastaks Euroopas madalat intressimäärade tõusu.

"Paljud inimesed on kiiganud euro ostsime poole, kuid praegu pole selliseks teguviisiks palju põhjuseid. Väiksed pettumused majandusnäitajates võivad võimenduda, kui turg neid ei oota," ütles Bloombergile Commerzbanki valuutastrateeg Carsten Fritsch.

Euro odavnes eile pärastlõunal 1,1964 dollarini (13,08 krooni dollar), mis on enam kui nelja nädala madalaim tase. Eesti pank fikseeris eile dollari ametlikuks päevakursiks 13,053 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing