Ma pole Äripäevaga rahul

Tiina Kilkson 09. märts 2006, 00:00

Äripäeva peatoimetaja Igor Rõtov kirjutab 3. märtsi arvamusküljel: "Kui sa pole rahul, on Äripäev sinu ajaleht."

Siinkirjutaja ei ole rahul, et samas Äripäevas on Jaan Kaplinski artikli illustreerimiseks valitud Ave Teeääre Kagu-Eesti elanikke halvustav illustratsioon. See illustratsioon on ebaeetiline. Minu meediaõppejõud professor Raivo Palmaru õpetas, et karikatuur on küll üks arvamust väljendav vorm, aga minu arvates illustratsioon võiks olla pigem teguviisi pilav, kuid mitte piirkonda ja selle elanikke halvustav.

Äripäeva illustratsiooni vaadates võib arvata, et Kagu-Eestis elavatel inimestel pole isegi mõtet unistada, kas või Ameerikast, mida sümboliseerib Ameerika lipuvärvides õhupall, vaid parem rippuda võllas.

Psühholoogias on teadlased tõestanud, et meedias iga enesetapust kõnelev artikkel või pilt suurendab märgatavalt enesetappe ilmumisele järgneva kuu aja jooksul, hiljem hakkab vastav näitaja uuesti langema. Minu arvates tuleb enesetappudest rääkida tõsiselt ja mitte naljatleda. Eesti on niigi selle kurva näitaja poolest musta nimekirja tipus, pole mõtet seda musta irooniaga suurendada. Meedias käsitletavaid enesetappe tuleks kajastada väga professionaalselt, et see ei tekitaks rohkem kahju.

Illustratsioon näitab, et Kagu-Eestis on küll kaunis puutumatu loodus, kuid äraelamist võimaldava töö leidmiseks on koht sobimatu; kus enesetapu sooritanud inimene oleks sealsete elanike tõrjutuse sümbol ja ainus väljapääs ongi pildil nähtu. Nagu mitmel Eesti maakonnal on oma tunnuslause ("Paide - Eestimaa süda"), võiks minu arvates olla igal Eesti piirkonnal oma karikatuur, mis iseloomustaks just seda piirkonda, tuues esile nii plusse kui ka miinuseid, kuid jäädes elanike suhtes heatahtlikuks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing