Jäätmetehase keskkonnanõuete leevendamist hakkab uurima maavanem

Harry Tuul 07. aprill 2006, 00:00

"Planeerimisseaduses ei ole seadustatud detailplaneeringu muutmist, küll aga tühistamist, seega ei saa detailplaneeringut muuta," rääkis reformierakondlane Kesküla ja lisas, et tegelikult muudeti 2002. a otsuse eeltingimusi, mis tähendab, et ka detailplaneering ei saa kehtima jääda.

"Maavanem saab vaadata, kas detailplaneeringu menetlemisel on järgitud seaduslikke akte," vastas maasekretär Tarmo Mikkal, kuuldes, et seda on hiljuti muudetud. "Kui kaebaja on ühte meelt ja omavalitsus teist, siis sellised lahendamata vaidlused tulevad järelevalve tegemiseks maavanemale."

2002. aastal kehtestatud detailplaneeringu 19 nõudest jättis Loomsete Jäätmete Käitlemise Tehas täitmata viis ehk enam kui neljandiku, mistõttu muutis volikogu märtsi lõpus need nõuded kehtetuks. "Seega loodi Eestis pretsedent, kus tehast ei rajatud detailplaneeringu järgi, vaid detailplaneeringut muudeti ehituse ehk rahakoti järgi," ütles Kesküla.

Kesküla sõnul lõpetas volikogu esimees 29. märtsi istungil eelnõu kohta küsimuste esitamise, sest ei suutnud neile vastata. "Ta pani kogu eelnõu esialgsel kujul hääletusele, et sõita teerulliga loogikast ja oponentidest üle," sõnas Kesküla.

"Mingit arutelu rahvaga ei korraldatud," ütles pettunud kohalik elanik Jüri Elmend, kelle sõnul oli saal puupüsti täis, nii et osa inimesi seisis väljas. Elmend on edastanud abipalve riigikontrollile, loodusefondile ja roheliste liikumisele.

Väike-Maarja volikogu esimees Hans Kruusamägi viibis eile välismaal ja tema kommentaari saada ei õnnestunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing