Tantsuteater Fine5 uuslavastuses 'Just'

Christel Karits 05. mai 2006, 00:00

Kaasaegse tantsu gurmaane peaks rõõmustama uus tantsuetendus "Just", mis jõuab esmakordselt publikuni 9. mail Kumu auditooriumis.

Belgia koreograaf Matteo Molese uuslavastus viskab humoorika ja kergelt iroonilise pilgu meie igapäevaelule püüdes mängleva liikumisega tabada elu - lootust, armastust, sõprust, viha.

Tegu on Molese värske lavastusega viiele Fine5 Tantsuteatri tantsijale. Koreograaf on loonud igapäevaelu pildid selleks, et tuua esile meie mõtetes toimuv ning miski, mis meid erinevates olukordades suunab.

Tänapäeva ühiskond seab oma ideaalideks jõudluse, kasumi, perfektsuse. Inimest vaadeldakse kui tootliku mehhanismi kasutoovat elementi. Kõige selle juures aga kipub ununema tähelepanu, mida peaksime pöörama nii iseendale kui teistele inimestele, sest inimene on üks võrratu olend.

Lavastuse helilise tausta autoriteks on Plastikman ja Scanner.

Matteo Moles on õppinud sellistes mainekates koolides nagu Rooma riiklik tantsuakadeemia, Houstoni balletiakadeemia ning Béjarti tantsukoolis "Mudra International". Seejärel ühines ta Béjart Ballet'ga Lausanne'is ja Jean-Christophe Maillot' Ballet'ga Tours'is, kus töötas koos mitmete nimekate balletitantsijatega.

1996. aastal tõi Moles välja oma esimese soololavastuse ning asutas tantsukompanii Compagnie Matteo Moles.

Moles on teinud koostööd paljude teatrite ning balletitantsijatega ning loonud lavastusi muuhulgas ka teatrile Vanemuine.

Praegusel hetkel tegutseb ta loomingu kõrval ka õpetajana mitmetes tantsukoolides ja ülikoolides ning tegeleb haridusprogrammide väljatöötamisega nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Korraldaja on Sõltumatu Tantsu Ühendus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing