Uus konkurent Tallinna puiduturustajatele tuli Tartust

Ketlin Priilinn 07. juuni 2006, 00:00

Kolm aastat tagasi Tartus alustanud ettevõte müüb põhiliselt puitu nii sise- kui ka välistöödeks. Puuhalli juhataja Kristina Marran-Jürgensohni sõnul on ettevõtte eesmärgiks looduslike puittoodete propageerimine nii ehituses kui ka remonditöödel.

"Oleme spetsialiseerunud üksnes puidule ja see on meile konkurentide ees suureks eeliseks," kinnitab Marran-Jürgensohn.

Ettevõtte tootevalik on Marran-Jürgensohni kinnitusel äärmiselt lai. "Siia kuuluvad näiteks puidust saunamaterjalid nagu lepp, haab ja termotöödeldud haab," loetleb ta. "Samuti voodrilauad, lavalauad, liistud, liimpuit, karkassimaterjal, prussid ning ehituslik saematerjal."

Ka pakub Puuhall tema teatel hööveldatud materjali - voodrilaudu sise- ning välistöödeks; nelikante, liiste ja põrandalaudu - terrassimaterjali ning immutatud saematerjali, saunatarvikuid ja vineeri.

Puuhallis müüakse nii hulgi- kui ka jaekaupa, samuti pakutakse projektipõhist müüki, näiteks majaehituseks, saunaehituseks jne.

Marran-Jürgensohn selgitab, et Puuhall müüb lisaks esimese sordi materjalile ka teise sordi materjale. "Need jäävad tootmisest üle ning ei ole paljude inimeste arusaamist mööda tarvitamiskõlblikud," märgib ta. "Tegelikult on aga just vastupidi - väikesed oksad ja defektid lisavad puidule elu!"

Marran-Jürgensohni väitel otsustati avada kauplus Tallinnas eelkõige seetõttu, et siin asusid paljud Puuhalli kliendid. "Teisalt on meie eesmärk laieneda Eesti suurematesse linnadesse, et moodustada seeläbi tugev puidule spetsialiseerunud poekett," lisab ta.

Marran-Jürgensohn räägib, et varem tegeles sellel aadressil jae- ning hulgimüügiga OÜ Artendi kauplus Höövelpuu. Alates 1. juunist jääb OÜ Artendi tegelema ainult ehituspoolega, Puuhall OÜ aga puitmaterjalide jae- ning hulgimüügiga.

Olen Puuhalli nime küll kusagilt kuulnud, aga ei oska ette kujutada, mislaadi ettevõttega tegemist võiks olla. Usun, et nemad meile mingisugust ohtu ei kujuta - meie oleme spetsialiseerunud peamiselt tööstustele ning edasimüüjatele, jaemüügiga me ei tegele. Vaevalt, et nende siinsele turule tulek meid kuidagi mõjutab.

Praegu on Eesti turul puudus kõigist ehitusmaterjalidest ja Puuhall ehk parandab pisut puidu kättesaadavust. Selliseid kauplusi jaeklientidele pole meil praegu kahjuks palju ning tavalises ehitustarvete poes on sortiment kesisevõitu. Seega tuleb säärase spetsiifilise kaupluse avamine uues piirkonnas klientidele ainult kasuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing