Analüütikud soovitavad segastel aegadel tubakafirmat

Lauri Matsulevitsh 12. juuni 2006, 00:00

Kuna maailma börsid on viimastel nädalatel suuna allapoole võtnud, on investorid närvilised, kirjutas BusinessWeek. Tõusvad intressid ja majanduskasvu aeglustumise oht seab kahtluse alla firmade kasumi kasvu jätkusuutlikkuse.

S&P otsustas välja otsida tugeva kasumlikkusega, atraktiivse hinnataseme ning korraliku dividenditootlusega firmad, mis võiksid investorile kõikuval turul kindlust pakkuda.

Kasumlikkuse kriteeriumi puhul arvestati brutomarginaali. See on käibe ning müüdud kauba kulude vahe väljendatuna protsentides. S&P nimekirja pääsemiseks pidi viimase majandusaasta brutomarginaal olema suurem kui 25%, mis on S&P 500 indeksi keskmine.

Omakapitali tootlus, mis näitab kapitali kasutamise efektiivsust, pidi samuti olema üle 25%. Kuna kõikuval turul on hea omada aktsiaid, mis maksavad korralikku dividendi, siis seati dividenditootluse kriteeriumiks vähemalt 1,9%.

Lõpuks tehti valik nende firmade hulgast, mis on saanud S&P analüütikutelt kas ostusoovituse või "tugeva" ostusoovituse.

Kõige soositum oli Marlboro sigarette tootev Altria Grupp. Teiseks tuli Bank of Hawaii ning kolmandaks telekomifirma BT Group. Altria aktsia on aasta algusest langenud 4,6%. Aktsia dividenditootlus on 4,5%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing