Kuressaare eramajade turg muutus aktiivseks

Jaana Rauniste 28. august 2006, 00:00

Eramajade ja kruntide turg on Kuressaares aktiviseerunud. Müügis on majad, mille hinnad on liiga kõrged ja mis ei vasta kvaliteedilt oma hinnale. Hinnalt odavamaid ja vanemaid maju on pakkumises vähe. Trend on liikunud sinnapoole, et ostetakse krunt, kuhu planeeritakse maja vastavalt oma vajadustele ja nägemusele.

Ostjad on muutunud väga teadlikuks. Krunti soetades soovitakse eelkõige kommunikatsioonide olemasolu, kõige populaarsemad krundid asuvad ca 3-5 km kaugusel Kuressaare piirist. Linnas eneses on kruntide hind 200-300 kr/m", Kuressaare lähiümbruses aga 80-100 kr/m".

Väga kuumaks kaubaks on saanud Saaremaal kaunis kohas asuvad suvilad ja palkmajad. Nõudlus nende järgi on suur, pakkumine vähene. Palkmaja on hakatud väärtustama just selle loodusläheduse ja unikaalsuse poolest. Korraliku uue palkmaja hind jääb ca 1 600 000-2 000 000 krooni vahemikku. Hinnatuim ümbrus palkmaja ehitamiseks on mere lähedal ja loomulikult Saaremaa kadakane maastik.

Väga hinnatud on vanemad talumajad Kuressaare lähistel, mida ostavad noored pered, kes soovivad linnakärast eemale. Selliste majade hinnad ulatuvad juba 700 000 krooni piiridesse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing