Arstid väärivad usaldust

Maigi Eisen 18. oktoober 2006, 00:00

Üle-eelmise nädala Äripäevas meedikute usaldamise ümber tekkinud poleemikas kipub pinnale jääma mõte, et arste ei saa usaldada, kuna nende koolitusraha tuleb ravimfirmadest.

Kahju, kui ühiskonnas kujundatakse arvamust, et elukutse esindajaid, kes ei saa oma tööle ja ühiskondlikule panusele väärilist tasu, tuleb kindlasti umbusaldada ja kahtlustada erapoolikuses ehk siis mõne ravimifirma eelistamises.

Tänapäeval määratakse ravi teaduspõhiselt ja ravijuhiste järgi. Juhised täienevad pidevalt ning vahel hinnatakse need ka ümber. Seetõttu vajavad arstid - nagu paljude teiste ametite esindajad - elukestvat õpet.

Kui riik ei pea aga vajalikuks meedikute koolitusi täies mahus rahastada, on arstide ja ravimifirmade koostöö tulemusena tervishoid saanud pigem kasu kui kahju. Patsiendil pole põhjust arsti mitte usaldada, kui too kasutab võimalust ajaga kaasas käia ja ennast erialaselt täiendada.

Kuni riik meedikute täiendkoolitust tagada ei suuda (või ei soovi), lubagem siis ravimifirmadel arstidega koostööd teha ja aidata neil ree peal püsida.

Väärib lisamist, et erinevalt tohtrite tööandjatest pole ravimifirmadel vähimatki kohustust arstide koolitusega tegelda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing