Popartist Pink tegi trikke

Mari Hiiemäe 03. november 2006, 00:00

Popartist Pink andis kolmapäeva õhtul Saku Suurhallis muljetavaldava etenduse, mille peaosaline oli loomulikult tema ise. Hoolikalt kavandatud lava-show oli suurejooneline ning detailirohke. Vaatemängulist põnevust lisas esinemise juurde kuuluv läbikaalutud valgus-show.

Oli märgata, et Pink tundis end oma kehas silmatorkavalt mugavalt, eksponeerides ennast muretult nii pesus kui ka ballikleitides. Kuigi Pink oleks mõjunud juba iseenesestki dekoratiivsena, andis arvukate kostüümide kasutamine ning lauljatari mängulistesse rollidesse ümberkehastumine show'le visuaalselt palju juurde.

Pink nautis ennast ning inimkeha eksponeerimise võimalusi täies ulatuses. Kord ilmus ta lavale sõjaväelaseks või tsiklitibiks maskeerituna, siis jälle hapra õhtukleidis naisena; kord bändikaaslaste peade kohal troonides, siis hoopis lavaaugust mootorrattaga koos üles kerkides.

Muljetavaldavaimas numbris demonstreeris Pink laest rippuvas võrgus kiikudes oma ihuliikmete painduvust.

Pinki show tuju- ja pulssitõstev funktsioon sai igatahes auga täidetud. Silmailu oleks kontserdil jagunud ka neile, kes muidu naiselikust popmuusikast lugu ei pea.

Pinki muusikas võis küll märgata pööret rokilikuma käsitluse poole, kuid lauljatari katset kaht vaenujalal olevat muusikastiili, pop- ja rokkmuusikat ühendada ei saanud siiski kuigi tõsiselt võtta. Samuti oli show tantsuline koreograafia küll nooruslik ja särtsakas, kuid mõjus hoolimata tibikultuuri rõhutatud kritiseerimisest ometigi osana sellest. Veidi karmima ning jõulisema vormi pehmele popmuusikale lisatud rokkiv varjund show'le siiski andis. Pink mõjus võimuka ning uhke iludusena, kes saab kõik, mida soovib.

Pinkil on haruldane vaist popmuusikamaailmas läbilöömiseks.

Selleks peab olema meister, et olla tipus nii hapral pinnal, nagu popmuusika seda on. Ning kahtlemata peab seda tipusolemist ise südamest nautima ning väärtustama.

Saku Suurhalli kontsert näitas, et Pinkil on käes mõlemad staariksolemise hädavajalikud trumbid: temast kiirgas täitmatut ihalust publiku tähelepanu ning tunnustuse järele ning samuti oskust sellega osavalt manipuleerida.

Pink säras laval trendika iidolina pooltoorestele neidude, kel maailma võimaluste lagi alles mõõtmata ning ettekujutuski sellest veel ähmane. Tugevate ning pilkupüüdvate showde ning omanäolise popmuusika tõusuvees võib Pinki edu ennustada veel pikaks ajaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing