Indrek Kald • 16. november 2006 kell 22:00

Turismiuudised

Sel nädalal alustas ligi poolsada eestlast teed Aafrikasse Tansaaniasse, et tõusta 26. novembril Musta Mandri kõrgeima mäe Kilimanjaro tippu.

Troopilises Tansaanias ekvaatorist veidi lõuna pool asuv Kilimanjaro ulatub 5895 meetrini üle merepinna. Tippu saab tõusta viite erinevat rada mööda, millest selleks ürituseks on valitud kolm.

Kõik eestlastest matkajad püüavad jõuda mäetippu 26. novembri päikesetõusuks. Üks grupijuhtidest on ETV saatejuht Vahur Kersna, telejaam teeb üritusest ka saate.

Tõusuks kulub kokku viis päeva, sel ajal ööbitakse kas telkides või mägionnides. Mäevallutust korraldava reisibüroo Fix Ideed andmeil alustatakse teekonda 35kraadisest palavusest, tipus tuleb kannatada 10-15 miinuskraadi.

Kilimanjarost peetakse kõrgeimaks mäeks maailmas, mille vallutamine on jõukohane ka tavaturistile. Ainulaadse reisipaketi maksumus oli ca 50 000 krooni.

Eesti suurim reisiteemaline veebifoorum trip.ee hakkab müüma bännerreklaami. Lubatud on üks reklaam ühe lehekülje kohta.

Osta saab vaid horisontaalset staatilist mitteanimeeritud bännerit, kommertstekstid või kuulutused pole netiportaali trip.ee teatel nende ampluaa.

Juba üle seitsme aasta samade tegijate käe all tegutsenud veebilehte trip.ee külastab päevas 4000-6000 lugejat. Ligi kolmveerand neist on püsikülastajad.

Teine eestikeelne rännuveeb reisijutud.com uuendas lennupiletite, hotellitubade ja autorendi broneerimissüsteemi Sabre, lisades eestikeelse juhendi. Novembri alguses avati oma kodulehel ka reisikaupade pood.

Dubais asuvast Araabia Ühendemiraatide lennufirmast Emirates saab ilmselt esimene lennukompanii, mis lubab oma klientidel lennu ajal mobiiltelefonidega rääkida.

Emirates'i ja lennukites mobiiliteenust pakkuva firma Aeromobile kokkuleppe kohaselt saavad reisijad lennukis mobiilidega rääkida juba järgmise aasta jaanuaris. Esimesena lubatakse mobiile kasutada kaugmaalennukite Boeing 777 pardal.

Kaalumisel on võimalus lubada öistel lendudel vaid lühisõnumite saatmist, et rääkimine magavaid reisijaid ei häiriks. Samuti soovitatakse mobiilid lülitada kogu lennu ajaks vaiksele režiimile.

Ühtlasi plaanib Emirates hakata pakkuma lennuki pardal ka mobiilset internetti GPRSi, et reisijad saaksid oma pihu- või sülearvuti abil veebis surfata.

Euroopa odavlennufirma Ryanair on varem teatanud, et lubab oma pardal mobiile kasutada alates 2007. aasta keskpaigast.

Hetkel kuum