26. november 2006 kell 9:56

USA politsei tappis mehe tema pulmapäeval

USA politseinikud tulistasid eile ligi 50 kuuli auto suunas, milles viibis stripiklubist enda poissmeesteõhtult lahkuma asunud relvastamata mees.

Peigmees hukkus nng kaks ülejäänud autos viibinut toimetati haavatuna haiglasse, vahendas Postimees Online AP uudist.

Autot tabas 21 kuuli pärast seda, kui sõiduk oli ramminud erariides politseinikku ja kahel korral politseibussi, teatas politsei.

New Yorki linnapea Michale Bloombergi sõnul kahtlustasid politseinikud, et sündmuspaigal pidi algama lärmakas tüli, milles lastakse käiku ka tulirelvad. Pärastisel vaatlemisel autost relvi ei leitud.

Politsei esindaja Kelly väitel sai vahejuhtum alguse salaoperatsioonist stripiklubis, kus kontrolliti eelkõige klubi, mitte selle külastajaid. Kalua kabareed uuris seitse erariides politseinikku ning tulistamises osales viis.

Autot juhtis peigmees Sean Bell, tema kõrval istunud Joseph Guzmani tulistati vähemalt 11 korral ning tagareas istunud Trent Benefield sai kolm tabamust. Mõlemad viidi haiglasse, kusjuures Guzmani seisund oli kriitiline.

Kelly väitel võis autos olla ka neljas isik, kes aga põgenes sündmuskohalt. Samuti on tema väitel on ka veel vara öelda, kas tule avamine oli õigustataud.

Bellil ja ta kihlatul oli kaks last – üks kolmeaastane ja teine viiekuune

Hetkel kuum