Terviseajakirjad on pigem naistele suunatud

Jaana Pikalev 16. veebruar 2007, 00:00

Põhiteemadeks on tervise- ja meditsiinimaailma uudised ning trendid. Sealhulgas kajastatakse ka seksi, on psühholoogia- või meelelahutusliku kallakuga terviselugusid; lisaks liikumine ja tervisesport, harrastused, nipid, puhkus, iluvaldkonna uudised. Ka Tervis Plussist leiab huvitavaid retsepte, kuid esialgu tunduvad need valmistamiseks liigkeerulised.

Ajakirja Kodutohter sihtrühm on valdaval määral ja eeskätt täiskasvanud naisterahvad.

Ajakiri ise sisaldab teavet nii vaimse kui ka füüsilise tervise hoidmiseks, turgutamiseks ja haigustega toimetulemiseks niihästi noortele kui ka eakamatele. Ajakiri annab konkreetset ja praktilist nõu lihtsamatest tervisehädadest jagusaamiseks ning avardab silmaringi konkreetsetel juhtudel vajaliku ja võimaliku arstiabi leidmiseks ning valimiseks.

Õnneks on leitud siia üks rubriik "Ainult meestele", mis paraku esikaanelt silma ei torka. Väga põhjalik on ravimtaimede rubriik, mille võib lausa välja lõigata.

Veebruarikuust asendab ajakirja Kaalujälgijad Toit & Tervis

Ajakirja Toit & Tervis sihtgrupp on kõik mehed ja naised, kes huvituvad tervislikust toitumisest või kellele teeb muret suurem või väiksem ülekaal.

Ajakirja sisuks on toitumine, sealhulgas nii tervislikud toiduretseptid kui ka dieedid. Päevakorral on ka allavõtmise ja normaalkaalu säilitamisega seotud lood sportimisest, tervisest ja psühholoogiast. Kajastust leiavad kõik tervislikud salenemismeetodid. Kaanepersoonideks on senini samuti naised ning üldjuhul positiivsed lood, aga võiks ju kirjutada ka ebaõnnestumisest.

Ajakirja Üks põhisihtgrupp on naine vanuses 20-50.

Tervisemaastikul orienteerutakse viie põhirubriigi abil: 1) liikumine; 2) füüsiline tervis; 3) psühho e vaimne ja hingeline tervis; 4) ilu ja heaolu; 5) toitumine.

Ajakirja ülesehitus on hea ning loogiliselt jälgitav. Lisaks nimetatud, võrdselt mahukatele nn põhiosadele on ajakirjas ka terviseteemadega seotud meelelahutuslikumat lugemist - reisilugu, järjejutt, ristsõna, tervisehoroskoop ning tuntud tagurlane.

Eriti mõnus on ajakirja formaat, mis on väiksem tavapärasest, seega on seda kerge lugemiseks kotti pista.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:27
Otsi:

Ava täpsem otsing