Iluuisutajatega juubeldama

Ülle Hallik 04. mai 2007, 00:00

"Põhirõhk on muidugi tänastel tublidel iluuisutajatel, et vaataja saaks ülevaate, mis tase on iluuisutamisel Eestis," rääkis uisugalast Eesti uisuliidu sekretär Jana Kuura.

Nii näeb teiste hulgas uisutamas tänavuse juunioride MMi jäätantsu hõbedast paari Grethe Grünbergi ja Kristjan Randa, samuti naiste üksiksõidus juunioride seas kõrgeid kohti koju toonud Jelena Glebovat.

Oma väikest etteastet kavandavad aga ka veteranuisutajad.

Kindla jah-sõna on gala korraldajatele andnud Ly Piir, kes oli aastatel 1953 ja 1954 koos Raul Merilainiga Eesti meister paarissõidus.

Noorematest veteranidest on jääle oodata Margus Hernitsat.

Lõplik nimekiri esinevatest veteranidest saab kokku homme, kui linnahalli jääle proovi kogunetakse.

Suur hulk endisi iluuisutajaid on leiba teenimas jääetendustes üle maailma ning seetõttu ei pruugi igaühe tööleping võimaldada sünnipäevagalale sõita.

Uisugalal saab näha aga ka Eesti iluuisutamise homset päeva ehk Eesti uisukoolide õpilasi, kellest noorimad on kolme-nelja-aastased.

Seega peaks Jana Kuura hinnangul olema vaatamist igas eas külastajale.

Eestis kujunenud olukorda uisugala korraldajad takistuseks ei pea, kuivõrd iluuisutajate seltskond on alati olnud mitmerahvuseline. Pingeid eri rahvuste vahel tunda pole olnud. Kui korraldajad midagi pelgavad, siis vaid seda, et publik koduseinte vahel eelistab olla.

Eesti iluuisutamise sünniaastaks loeb Eesti uisuliit aastat 1917, mil Tallinnas toimusid esimesed Eesti meistrivõistlused.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing