Rock Hotel pidutseb sünnipäeval koos iidoliga

Mari Hiiemäe 19. oktoober 2007, 00:00

Gordonit soojendab eestimaine Rock Hotel, kes juhtumisi tähistab just kontserdiga samal kuupäeval oma 29. tegutsemisaasta täitumist.

"20. oktoober on Rock Hoteli esimese ühismängu õige kuupäev," ütleb Ivo Linna, kes on õnnelik, et saab sünnipäeva puhul esineda ühel laval mehega, kes Rock Hoteli kujunemise ning oma näo leidmise juures oluliseks eeskujuks on olnud.

Robert Gordon kuulub rock'n'roll'i viljelejate kangeimasse kaalukategooriasse. Mees ilmus maailma kontserdilavadele 1970. aastate rock'n'roll'i buumi laineharjal ning saavutas kiiresti erakordse populaarsuse. Lavamenu on saatnud teda siiani. Aktiivse muusikuna annab Gordon jätkuvalt kontserte ning salvestab uut loomingut heliplaatidele. Vaatamata aastate lisandumisele, kõlab Gordoni hääl jätkuvalt värskelt ja tuliselt.

"Gordon on absoluutselt suurepärane rock'n'roll'i laulja ja kitarrimängija," ütleb Ivo Linna, kes peab vajalikuks rõhutada, et öeldu pole mitte sõnakõlks või kiidulaul, vaid Gordon on tõesti väga hea. "Ta on nostalgilise rock'n'roll'i kõige suurem kuju praegusel ajal terves maailmas," arvab Linna. "Sellise kategooria mehi on maailmas väga vähe."

Ivo Linna sõnul on Gordoni orkestreeringud ja suhtumine muusikasse niivõrd suurepärased, et sealt on palju õppida veel siiamaani.

Kontserdi organiseerija Olmer Õigus lisab, et Gordon on mees, kelle hääl ning pühendumine on võrreldavad Elvise omaga. Õigus valgustab, et plaan Gordon Eestisse tuua oli tal juba ammu. Kui kontserdi kuupäev sai kindlaks määratud ning selgus, et see oli sattunud just Rock Hoteli loomise aastapäevale, ei olnud enam ka küsimust, mismoodi üritus üles ehitada.

Homme toimuval kontserdil astub esimesena lavale sünnipäevalaps Rock Hotel, kes pärast tunniajalist esinemist saab nautida oma ammuse lemmiku Robert Gordoni mängu. "Mis meil viga, naudime Gordonit otse oma sünnipäeval," on Linna asjade käiguga rahul.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing