TIR-andmete edastamine lihtsam

ÄP 27. november 2007, 00:00

Maksu- ja tolliamet uuendas uue veebipõhise TIR-märkmike töötlemise süsteemi tarkvara. Uue versiooniga suureneb isikute ring, kes saavad TIRi (tollidokument, mis lepinguga ühinenud riikide piiride ületamisel andmeid hõlbustab) maksu- ja tolliametile (MTA) edastada.

"Tänaseni said TIR-märkmiku andmeid tollile edastada ja infot nende töötluse käigu kohta pärida vaid TIR-märkmiku valdaja poolt volitusi omavad isikud," selgitas MTA tolliprotseduuride talituse juhataja Evi Lavretsov. "Versiooniuuendus loob võimaluse TIR-märkmiku andmete sisestamiseks ja edastamiseks kõigile e-maksuameti kasutajaõigust omavatele isikutele," märkis Lavretsov.

Kuigi uus internetipõhine TIR-märkmike töötlemise süsteem ei ole kaubavedajate poolt veel täielikult omaks võetud, loodab MTA, et järjest laiemad võimalused suurendavad ka elektroonilise asjaajamise populaarsust. "Kaubavedude andmete elektrooniline edastamine kiirendab ja hõlbustab oluliselt tollivormistust, samuti võimaldab vedude andmeid elektrooniliselt säilitada," rääkis Lavretsov.

Internetipõhine TIR-märkmike töötlemise süsteem on Eestis klientide kasutuses olnud suvest alates. Kui praegu on süsteemi kasutamine veel vabatahtlik, siis Euroopa Liidu tollieeskirjade järgi muutub TIRi elektrooniline andmeedastus alates 1. jaanuarist 2009 kohustuslikuks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing