6. detsember 2007 kell 22:00

Küsitlus

Triinu Üprus, õpilane

Pelgalt keskkooliharidusega Eestis hakkama ei saa, mistõttu kavatsen kindlasti minna edasi õppima.

Minu suureks kireks on ajakirjandus. Kuna seda eriala mu kodulinnas Tallinnas nii süvendatult õppida ei saa kui Tartus, siis ongi mu ainukeseks võimaluseks jätkata haridusteed Tartu Ülikoolis.

Olen mõelnud ka välismaale õppima minemise peale, kuna see avardab oluliselt silmaringi. Viimast on aga ajakirjanduses väga vaja.

Tean õpilasi, kes on läinud või lähevad vahetusõpilasteks välismaale just keskkooliaastatel. Ma ise olen seda meelt, et kui selle tee endale ette võtan ja aastaks välisriiki õppima lähen, siis teen seda just ülikoolis õppimise ajal.

Minu tulevasi õpinguid ülikoolis soosivad nii riik, vanemad kui ma ise. Riik kindlasti sellega, et kõrgharidusega inimestele on avatud palju rohkem uksi kui keskharidusega inimesele. Lisaks tahavad ka kõik lapsevanemad, et nende võsuke võimalikult hea hariduse saaks.

Aga ega ühiskonna ja vanemate arvamus ei loe, kui iseendal puudub huvi ülikoolis õppimise ja kõrghariduse omandamise vastu. Minul on see huvi olemas.

Sander Ots, õpilane

Ega ma päris täpselt veel ei tea, mida ma edasi tahan teha. Arvatavasti lähen mõnda Eesti ülikooli. Ei välista ka välisriiki õppima minemist, kuid kuna ma olen keelte koha pealt nõrk, siis loogilisem variant on jääda Eestisse.

Olles alles põhikooli lõpuklassis, ei oska ma erialavaliku kohta midagi kindlat öelda, kuid olen mõlgutanud mõtteid nii ajakirjanduse, majanduse kui ka ärijuhtimise suunas. Need teemad on mind huvitanud, kuid kindlat valikut ei ole ma veel teinud.

Autor: Katharina Toomemets

Hetkel kuum