Tõnis Oja • 7. jaanuar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Aasias hapu algus

Aasia aktsiaturgudele on uus aasta alanud eriti hapult. Eile kukkusid Aasia aktsiaturud kolmandat järjestikust päeva ning lõpetasid jõulueelsel tasemel.

Hirm, et USA võib olla juba majanduslanguses, pani löögi alla suurte eksportööride aktsiad. Nii oligi languse eesotsas Aasia suurim kiibi- ja mobiiltelefonide tootja Samsungi aktsia, mille hind kukkus 3,7 protsenti. See on aktsia suurim kukkumine alates möödunud aasta detsembrist.

Turgudest oli suurim kukkuja Taivani börs, mille indeks Taiex langes üle nelja protsendi. Taiex on ka 7,5 protsendiga Keenia börsiindeksi järel suurim langeja Bloombergi jälgitava 90 üldindeksi seas. Keenias on aga teatavasti peaaegu juba käimas kodusõda.

Aasia aktsiaturgude peapõhjuseks on USA majanduse nõrkus. "Jälle see Ameerika," ütles ajalehele Financial Times üks aktsiamaakler Singapurist.

Tokio börsi Nikkei indeks langes 1,3 protsenti. Turuosaliste sõnul oli see nii väike seetõttu, et välisinvestorid olid peamiselt kõrvaltvaatajad. Autotootja Toyota aktsia hind langes 1,2 protsenti. The Wall Street Journal kirjutas aga eile, et viimase aastaga 27 protsenti langenud autotootja aktsiat tasuks ehk ostma hakata.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt