Anne Oja • 26. veebruar 2008
Jaga lugu:

Merko ja Infortar hauvad ühist hotelliäri

Tallink Hotelsi tegevjuht Aivar Sõerd ütles, et Tallinki praegused hotellid on Infortari uuest hotellist luksuslikumad, mistõttu nad klientide pärast kisklema ei hakka.

"Ma ei saa seda tehingut kommenteerida, sest Tallink on börsiettevõte," pareeris Sõerd edasised küsimused, kuid lisas, et praegused Tallinki hotellid on neljatärnihotellid.

"See on kahe tärni segment," ütles Sõerd Reval Inni hotelliketti kuuluva öömaja kohta. Samas on Tallinki praeguste hotellide täitumus osutunud paremaks, kui algul eeldati.

Möödunud aasta detsembrini kuulus 34% Tallinnas Sadama 1 asuvat hotelli majandavast Hansa Hotell OÜst Reval Hotelligrupi ASile. Äriregister kajastas omanikuvahetust tänavu jaanuaris.

13. veebruaril esitasid E.L.L. Kinnisvara ning Infortar konkurentsiametile koondumisteate, et omandada ühiselt valitsev mõju OÜ Hansa Hotelli üle.

"Müüsime oma osaluse Hansa Hotell OÜs, sest vähelikviidne vähemusosalus ei vastanud Revali omaniku Linstow ASi investeerimisstrateegiale," põhjendas Reval Hotelligrupi ASi finantsjuht Margo Lorvi möödunud aasta detsembris toimunud müüki. Lorvi ütles seejuures, et Reval Hotels oli soovinud osalust müüa juba pikemat aega.

Lorvi sõnul kuulub hotell vaatamata osaluse müügile endiselt Reval Inni hotelliketti. "Koos osaluse müügiga lepiti ka kokku, et osanike koosolek kutsub mind juhatusest tagasi," vastas Lorvi küsimusele, kas ta jääb müüdud ettevõtte juhatusse 2010. aastani, nagu äriregister praegu näitab.

Hansa Hotell OÜ osa müügihinda ei soovinud Lorvi kommenteerida.

Konkurentsiamet ootas konkurentide arvamusi seaduses ette nähtud seitse päeva. "E.L.L. Kinnisvara ja Infortari suhtes pole konkurendid arvamust avaldanud, vähemasti minu teada mitte," ütles konkurentsiameti koondumiste kontrolli osakonna asejuht Veiko Ilves.

Infortar ja Merko tütarfirma E.L.L. Kinnisvara on hotellinduses koostööd teinud ka varem. Alates 2003. aasta märtsist kuulub firmade ühisomandisse Viru Keskuse vastas Tallink Cityt rentiv OÜ Vara HTG.

E.L.L. Kinnisvara finantsjuht Katrin Mühls ütles, et firma loodab ASile Infortar, kuna too on turismi- ja hotelliäris saavutanud silmapaistvaid tulemusi.

aripaev.ee küsimustele vastas E.L.L. Kinnisvara finantsjuht Katrin Mühls.

Miks otsustasite firma Reval Hotelligrupilt välja osta?

Osa väljaost on olnud teemaks juba pikemat aega ja seda eelkõige Linstow' initsiatiivil.

Kas võib oletada, et Reval Hotelligrupi ja E.L.L. Kinnisvara nägemus turismiärist ja hotellindusest erines?

Meie teed ei ole lahknenud. OÜ Hansa Hotell ja Reval Hotel Management vahel kehtib juhtimis- ja arendusleping 2010. aaasta lõpuni.

Miks valisite uueks äripartneriks just ASi Infortar?

Infortariga on meil väga positiivne koostöökogemus Vara HTGs, Tallinki City Hoteli hoonet omavas ettevõttes Viru Keskuse vastas. Nende ärigruppi kuuluv TLG Hotell OÜ on olnud väga hea operaator.

Milliseid lootusi panete Infortarile turismi- ja hotelliäris?

Nende tulemused on turismi- ja hotelliäris olnud silmapaistvad, loodame, et sama jätkub ka tulevikus.

Millist käivet, kasumit ja täitumust sel aastal Hansa Hotellilt ootate?

Täitumus on olnud hea, aasta keskmine umbes 65%. Ootame samal tasemel stabiilseid tulemusi ka lähiaastatel.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas