K-korterite odavmüük finišis

Kadri Bank 19. märts 2008, 00:00

Linnavolikogu eelnõude kohaselt müüakse Põhja-Tallinnas 36, kesklinnas viis, Lasnamäel viis, Nõmmel kolm ja Kristiines üks korteriomand. Odavaimad korterid saab kätte 3600 krooni eest. Kalleim maksab 60 268 krooni, kuigi turuhind oleks sellel 715 000 krooni.

Volikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul ei saa selliste müükide puhul olla juttugi linnavaraga heaperemehelikust ümberkäimisest. "Kui linn müüb poolsada korterit poole miljoniga, siis on ka mõistetav, et linnaeelarve täitmiseks tõsteti maamaksu," märkis Holsmer.

Tallinna abilinnapea Eha Võrk oletas, et Holsmer on unustanud, kuidas EVPde eest erastajad ei pidanud korteri eest sentigi maksma, kuid praegustel sundüürnikel tuleb korterid osta. "Ehk tegelikult linn likvideerib tekkinud ebaõiglust," ütles Võrk.

"Kui praegu oleks Reformierakond võimul, ei saaks välistada, et nemad neid kortereid samamoodi otsustuskorras müüksid. Sest nii on ökonoomne ja õiglane," lisas ta.

Holsmeri sõnul tekitab turuväärtusest odavamalt müük aga uut ebaõiglust kõigi Tallinna maksumaksjate suhtes.Reformierakond ei ole Holsmeri sõnul vastu sundüürnike probleemi lahendamisele. "Aga ühelt poolt on see probleem Keskerakonnal kunstlikult tekitatud. Need arvud, mis meile näidatakse, ei vähene ega vähene. Ühest otsast müüakse kortereid, aga järjekorrad on ikka pikad," rääkis Holsmer.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:24

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing