Tõnis Oja • 7. aprill 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kukub küll, aga püsti ei taha tõusta

Alati kui aktsiate hinnad Tallinna börsil langevad ning juhul kui samal ajal juhtuvad langema aktsiaturud mujal maailmas, põhjendavad meie finantsspetsialistid langust maailma finantsturgudel toimuvaga.

Paraku ei ole taoline põhjendus eriti vettpidav. Näiteks võib tuua eilse kauplemispäeva, aga ka aprilli alguse tervikuna. Kui muu maailma aktsiaturud on valdavalt tõusnud, siis meil vajuvad aktsiate hinnad üha uutele rekordmadalatele tasemetele. Eile oli Tallinna börsil juba neljas järjestikune languspäev.

Võib tõesti juhtuda, et nendel päevadel, kui globaalsetel aktsiaturgudel toimuvad vapustused, kukuvad hinnad ka Tallinna börsil. Sellistel juhtudel on pigem olnud tegu psühholoogilise survega. Aga tervikuna tundub mulle, et Tallinna börsil liiguvad aktsiate hinnad isepäiselt ja muust maailmast sõltumatult. Merko Ehituse aktsia hind langes eile 1,64 protsendi võrra, 140,82 kroonile. Nii madal oli Balti riikide seni veel juhtiva ehitusettevõtte aktsia hind viimati 2004. aasta detsembris.

Uuele rekordmadalale tasemele, 52,89 kroonile kukkus ka Hans H. Luige suuromanduses oleva meediakontserni Ekspress Grupi aktsia. Täpselt aasta tagasi börsidebüüdi teinud Ekspress Grupi aktsia hind on kukkunud võrreldes aktsiate avaliku esmaemissiooni hinnaga 43 protsenti. Majanduse jahtumisega kaasnenud reklaamimüügi kasvu märgatav aeglustumine on teinud närviliseks nii mõnegi ajakirjandusväljaande toimetuse. Nii lahkus eelmisel nädalal Ekspress Grupi suuromanduses oleva Eesti Päevalehe peatoimetaja asetäitja Rain Kooli ning Eesti Päevaleht Online'i peatoimetaja Aivar Pau.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt