Teet Reier • 4. mai 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Narva-Jõesuu puitvilla ootab omanikku

Kunagi oli Narva-Jõesuu kaunis suvituslinn, kuulus oma liivarandade ja puitpitsiga kaunistatud villade poolest, mida rikkad Vene kaupmehed olid enne Esimest ilmasõda siia kümnete kaupa ehitada lasknud.

Nüüdseks on toonasest kuldajast eri riigikordades ja sõdades suutnud püsti jääda vaid mõni näide. Mõni on siinkohal õige sõna, sest paar aastat tagasi Narva-Jõesuus käies suutsime avastada vaid kolm suursugust puithoonet, millest üks oli toonagi müügis, teine lagunemas ja praegune müügiobjekt jättis samuti nukra mulje.

Nüüdseks on kolmikust kadunud Eesti üks säravamaid puitarhitektuuri näiteid: Kolbe villa, mis samal suvel jaanipäeva paiku lihtsalt maha põles (või põletati).

Müügis olev maja on välisilmelt ja puidukasutuselt suhteliselt tagasihoidlik, kuid veab villamõõdu kenasti välja.

Suur pluss selle maja juures on see, et hoone paikneb üsnagi suure krundi keskel, kuid pole otseselt ümbritsetud viimasel paaril kümnendil Narva-Jõesuusse kerkinud uusarhitektuurist, mis just maitsekusega ei hiilga.

Igatahes on tegu väärika hoonega, mis vääriks säilitamist kas või juba selle pärast, et on suutnud üle sajandi tulele ja uutele tuultele vastu pidada. Hind, mida maja eest küsitakse, on samuti väärikas, arvestades seda, kui palju sellise hoone korrastamine maksma võib minna.

Hoian pöialt, et vähemalt ükski juba linnalegendiks muutuvatest puitvilladest Narva-Jõesuus lõpuks ka päästetud saaks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt