Tallinn kärpis Leedo kinnisvaraarendust

Agnes Ojala 02. juuni 2008, 00:00

Veel septembris lasi Kristiine linnaosavalitsus Saare Finantsi kaudu osalt Leedole kuuluva Compakt Kinnisvara detailplaneeringu eskiisi läbi. Siis ei peetud oluliseks, et linnaosa ehituskomisjon soovitas arenduses piirduda kahekorruseliste majadega.

Eskiisi kohaselt oli Tihase 17, 19, 23 ja 25 kinnistutele lubatud ehitada 2-3- ja 3-4korruselised korterelamud ning Tihase 27 kinnistule 5korruseline ärihoone. Viimast arendab Riverwoods OÜ.

Pärast aprilli alguses toimunud arenduse eskiislahenduse avalikku arutelu võttis aga Tallinna linnaplaneerimise amet ümberkaudsete elanike proteste kuulda ja kärpis projekti mahtu. Tihase tänava ja Sõpruse pst 21 elanikud ütlesid, et uusehitised tulevad neile liiga lähedale ja varjavad päikest. Samuti ei meeldinud kohalikele detailplaneeringu muutmine ärihoone kasuks.

19. mail kirjutas amet arenduse detailplaneeringuga tegelevale K-Projekt ASile, et Tihase 27 ärihoone võib küll esialgse plaanitud mahuga projekti jääda, teistele kruntidele aga ei tohi ehitada kokku enam kui viis 12 korteriga maja.

Tallinna Kristiine piirkonna arhitekti Mare õhmuse sõnul on eskiisis päris palju vaja ümber teha. "Arendaja plaanis kolmele krundile päris suuri mahtusid. Pärast eskiislahenduse arutelu aga korterite arv vähenes ja väheneb ka ehitusalune pind," sõnas ta.

Ala eskiislahenduse ette valmistanud arhitektuuribüroo HG Arhitektuuri omanik ja juht Hanno Grossschmidt ütles, et uue ettekirjutisega vähendati arenduse mahtu umbes kolmandiku võrra. "Enne oli lubatud ehitada neli suuremat hoonet, nüüd aga viis väiksemat," ütles Grossschmidt.

Grossschmidt ei osanud veel neljapäeval öelda, mis arendusest saab. Compakt Kinnisvaraga ei ole seda veel arutatud. Samuti ei osanud asjade käiku ennustada Kristiine linnaosa vanema asetäitja Aleksander Raide, kelle sõnul ootab linnaplaneerimise amet korrigeeritud eskiislahendust.

"Kui arendaja tahab jätkata, saame mahud kiiresti ümber joonistada ja näidata uued juurdepääsud," ei näinud Grossschmidt arenduse venimiseks põhjust.

Vjatšeslav Leedot ei õnnestunud telefonitsi kätte saada, samuti ei ole ta küsimustele vastanud e-posti teel.

Compakt Kinnisvara juhatuse liige Martin Lember aga jäi oma vastustes napiks. "Jätkame detailplaneeringu protsessiga. Kui kellelgi on soovi mõnda Compakt Kinnisvara OÜ-le kuuluvat maatükki osta, siis oleme alati avatud headele pakkumistele," seisis saadetud e-kirjas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing