6. juuli 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Taaralinnas saab ruutmeetri bürooruumi 100 krooni eest

Pealinna kesklinna on nii sel kui ka järgmisel aastal näha A+ pindade mõningast lisandumist.

Tartus valmib tänavu ainult üks suurem A+ klassi bürookompleks.

Südalinna A+ klassi pindasid otsivad eelkõige ettevõtted, kes oma teenuse iseloomu tõttu peavad olema esinduslikul pinnal linna südames.

Samuti firmad, kes konkureerivad tööjõu pärast ning pakuvad oma töötajatele parima kvaliteedi ja asukohaga töökohta ning sellest lähtuvat lisaväärtust.

Tallinnas on enim uusi A-klassi büroohooneid viimasel ajal kerkinud Mustamäe ja Kristiine piirkonda. Lisaks on suured pinnad valminud ka Ülemiste Citys. Kõige suurema nõudlusega büroopinnad Tallinnas on A+ klassiga.

Viimased valminud tippkvaliteedi ja -asukohaga A+ pinnad on 7000 ruutmeetrit bürooruume Tornimäe kaksiktornides, lisaks väiksemad pinnad Foorumi hoones ning Rotermanni kvartalis.

Tänavu on oodata veel A+ klassi Scala City büroohoone lisandumist Tartu maantee äärde ning 2009. aasta alguses on Viru väljaku läheduses valmimas 5500ruutmeetrine Metro Plaza büroohoone.

Tallinnas on A+ klassi pinna hind 240-340 krooni ruutmeeter.

Tartu turule lisandub tänavu hinnanguliselt 30 000 ruutmeetrit uusi büroopindu. Suurim valmiv A-klassi pind on Turu ja Sõbra tänava nurgale kerkiv Turu Ärimaja.

Taaralinnas on piisavalt saadaval A-klassi pindu ning ka lai valik B- ja C-klassi vanemaid büroopindu.

Samas on raske leida kesklinna A+ klassiga vabu bürooruume.

Emajõe Ärikeskus on täis ning ainus tänavu lisanduv suurem esinduspind on ligi 5000ruutmeetrine pind Tasku kompleksis.

Tasku kontoripindade eelised on hea asukoht, lähedalasuvad teenindus- ja toitlustusasutused ning ka vaade Emajõele, lisaks valmiva Tasku moe- ja vabaajakeskuse ning Dorpati spaahotelli ja konverentsikeskuse vaheline sünergia.

Tartus on nõudlus väiksemate A+ klassi pindade järele ning suurematele kui 300ruutmeetristele kontoritele erilist tungi pole.

Tasku üürnikud võivad küll kontorite suurust optimeerida Dorpati konverentsikeskusest nõupidamiste ruume vastavalt vajadusele üürides.

Peale tänavu suvel avatava Turu Ärimaja ja Tasku on kesklinnas valmimas ka Tartu hotelli juurdeehitus, kuhu on planeeritud tipptasemel büroopinnad.

Tartu hotelli juurdeehituse pluss on hea asukoht, miinusena võib tekkida aga probleeme parkimiskohtadega, mille olemasolu on nii töötajate kui ka klientide jaoks üks olulisemaid valikukriteeriumeid.

A+ klassi büroopindade üürihinnad jäävad Tartus 210-250 krooni vahemikku. Samas on Tartu äärelinnas võimalik kehvemaid pindu üürida isegi hinnaga alla 100 krooni ruutmeetri eest.

Autor: Anti Purre

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt