Uued elanikud tõid Ülenurme vallale suure maksukasvu

Annika Matson 15. september 2008, 00:00

Ülenurme vallas kasvas kaheksa kuu tulumaksu laekumine aastataguse ajaga võrreldes koguni 55,9 protsenti.

"Otseselt maksumaksjate arvu juurdekasvu ei oska öelda, aga Ülenurme valla elanikkond on kasvanud aastaga 794 inimese võrra, 5532 inimeseni," märkis Aleksejev. Vald ei ole juhi sõnul ka enam ainult linna magala, vaid tänu tööstusparkidele on juurde tekkinud ka hulk töökohti.

Küsimusele, kuhu on vallal plaanis raha esimeses järgus investeerida, vastas Aleksejev, et kõige karjuvam on praegu vajadus uue lasteaia ja kooli laienduse järele. "Lasteaia projekteerimine juba käib, aastavahetuse paiku kuulutame välja riigihanke, et kevadel juba kopp maasse löödud saaks. Ka koolimajale tuleb kevadel juurdeehitust tegema hakata," rääkis ta.

"Loodame ehitushindade langusele: 120kohalise lasteaia loodame valmis saada ca 36 miljoniga, koolimaja juurdeehituse 28 miljoniga," selgitas Aleksejev.

"Veel sellel aastal ehitame valmis kergliiklustee Ülenurmest Tartuni, aga muid suuri plaane ei julge teha majandusprognoose arvestades," rääkis Aleksejev edasistest kavadest.

Aleksejev märkis veel, et tal oli väike lootus, et tema juhitav vald saaks tänavu esimeseks tulumaksulaekumise kasvatamise osas. Varem on seda edetabelit juhtinud Harjumaal asuvad Kiili ja Viimsi vald. "Näib, et need on nüüdseks täis ehitatud," ütles ta.

Omavalitsuste koondmahu kasv oli esimese kaheksa kuuga 19,7 protsenti. Eesti vallad said tänavu tulumaksu 1,3 miljardit mullusest enam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:43

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing