Kruuda pööritab taskupõhjas miljoneid

Hannes Sarv 30. september 2008, 00:00

"Rubla laen läheb Kalevisse, kuna Kalevil ei ole nii palju raha," selgitas Kruuda eile, miks Rubla seitsmeks aastaks Kalevile intressita laenu annab.

Septembri alguses sai teatavaks, et AS Kalev Paide Tootmine omandab 313 miljoni krooni eest OÜ Põlva Piima.

Eile börsile edastatud teates kinnitas Kalev, et Paide Tootmine saab ka ASi Tere omanikuks. Eesti turust pea poolt omava Tere maksumuseks määrati veidi üle 929 miljonit krooni.

Kuna aga tegemist on täielikult ASile Rubla kuuluva tütarettevõttega, ei ole firma hinnanguline väärtus kõige olulisem ja märgib vaid Tere üleminekut Kalevi Gruppi.

Reedel andis oma kooskõlastuse tehingutele ka konkurentsiamet. Ameti konkurentsiteenistuse koondumiste kontrolli osakonna juhataja Svetlana Ljutova sõnul olid terve eelneva kuu kestnud arutelud küllalt rasked. "Ükski konkurent ei olnud koondumisele vastu," märkis ta. Samas lisas Ljutova, et Kalevi suurest turuosast olulisem on ehk Eesti ettevõtte konkurentsivõime. "Ettevõtted peavad olema konkurentsivõimelised nii Eesti turul kui ka mujal," selgitas ta.

"Meie oma väikeses ettevõtlusrakukeses vaatame niikuinii asja tervikuna," lisas Kruuda. "Nii Paide, Põlva kui ka Tere on kavas võimalikult kiiresti ühe registreerimisnumbri alla koondada," kinnitas ta.

Selgema struktuuri ja parema turupositsiooni saavutamise kõrval loodab Kruuda sellise käiguga muuta Kalevit börsiettevõttena investorile atraktiivsemaks.

Kalevi väikeaktsionär, Pärnu maavanema ametit pidav Toomas Kivimägi lootis, et piimatööstuse koondumine mõjub soodsalt ka aktsiahinnale. "Ma loodan väga, et sellega seoses on tulemas positiivseid uudiseid," ütles ta. Hoopis suuremat muret tegi talle Kalevi jätkuvalt kõrge laenukoormus. Kruuda kinnitas, et Kalevil laenudega raskusi ei ole.

Juustutootmisele spetsialiseerunud ASi Saaremaa Piimatööstus juht Andi Saagpakk Kalevi piimanduskontserni tekkes midagi halba ei näinud. "Mina ei näe selles midagi hullu," ütles ta. Saaremaa Piimatööstus, mis kasutab vaid ca 5% kohalikust piimast, kavatseb ise tootmismahte vähehaaval suurendada - selle tulemusel loodetakse siseneda naaberturgudele Lätti ja Soome.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing