11. detsember 2008 kell 22:00

Rõõmuvabrikul 120000kroonine maksuvõlg Suvelõputrallist

"On küll suur summa, aga ma arvan, et me leiame lahenduse," avaldas Rõõmuvabriku tegevjuht Kuno Kompus lootust tekkinud 111 842 krooni suurust maksuvõlga kommenteerides. Lisaks on ettevõttel Krediidiinfo andmetel ka intressivõlg ja esitamata on üks või mitu maksudedeklaratsiooni.

Kompus selgitas, et suvel Tallinna lauluväljakul lastele korraldatud ürituse Suvelõputrall kehva organiseerimise tõttu maksuvõlad ühingul tekkisidki.

"Meil on juhatuses väljatöötamisel finantsplaan, et teiste kokkulepete ja allikate kaudu maksuvõlga likvideerida," rääkis tegevjuht ja kinnitas, et seda ei tehta jõulupeo annetustest.

"Tulevikus on kindlasti plaanis taotleda raha struktuurifondidest. Praegu on olnud probleem maksuvõlaga, mille tõttu ei ole saadud riiklikest struktuuridest raha taotleda," selgitas Kompus.

27. detsembril Tartus A. Le Coqi spordimajas 800 lastekodu lastele korraldatavaks jõulupeoks ootab MTÜ Rõõmuvabrik oma koostööpartneritelt või ka lihtsalt headelt inimestelt 990 850 krooni. Sellega on plaanis katta erinevad tegevused, laste transport, toitlustamine.

"Summa tuleb isegi suurem kui 100 000 krooni," ütles tegevjuht eelarve kohta.

Kui arvestada 800 lastekodulapse tulekuga, tähendaks see kulutust ühe lapse kohta üle 1000 krooni. Kompus ütles, et juba ainuüksi transport üle Eesti on väga kallis. Sinna juurde tuleb ka veel toitlustus nii lastele kui ka vabatahtlikele, keda on kusagil 80. Lisaks muu tegevus.

"Majandussurutis annab mingil määral kindlasti tunda, aga üldiselt lastekodulastele suunatud projekte ikka toetatakse," tõdes Kompus.

"Kogu eelarvet meil veel koos ei ole, aga pool soovitud rahast on julgelt koos. Kui kogu summa täis ei tule, siis saame osa tegevusi asendada sellistega, mis ei vaja nii palju rahalist ressurssi."

Autor: Virge Lahe

Hetkel kuum