Petturid sõidavad tööpuuduse lainel

Viktoria Lummo 11. veebruar 2009, 00:00

CV Keskus monitoorib Johansoni sõnul pisteliselt uusi tööpakkumisi. "Teisisõnu, me hoiame tööpakkumistel silma peal, kuid pakkumise sisu eest vastutab ikkagi tööpakkuja," märkis Johanson.

Eriti suure ettevaatusega soovitab ta suhtuda välismaal pudrumägesid ja piimajõgesid lubavatesse ettevõtetesse. "Meil on olnud viimasel ajal kaks juhust, kus saime tööpakkuja kohta anonüümse või teisel juhul ühe välismaa tüdruku hoiatuskirja," rääkis CV Keskuse ärijuht.

Johansoni sõnul on teiseks ohukohaks see, kui potentsiaalne tööandja küsib proovitööna ebaloomulikult mahukat ning ajakulukat testtööd. Kolmas ohukoht on kindlasti see, kui tööpakkuja küsib ülemäära palju isiklikku informatsiooni: isikuandmeid, väga personaalseid küsimusi või fotosid, nimetas Johanson.

CV-Online'i turundusjuht Raimo Matvere ütles, et nende portaalis ei ole viimastel aastatel petuskeeme ette tulnud. "Kahtlaste tööpakkumiste ülespanekut püüame vältida sellega, et kõik töökuulutused vaadatakse enne portaalis avaldamist läbi," lisas ta.

Matvere hinnangul on keerulisem hinnata pakkumist ja pakkuja usaldusväärsust välismaiste töökohtade puhul. Lisaks tuleb olla tähelepanelik kuulutuste suhtes, mis kutsuvad tüdrukuid välismaale klubidesse tantsijannadeks, modelliks või eskort-saatjateks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing