Elu nimel rabelenud Evli suurkahjumis

Anne Oja 27. mai 2009, 00:00

Hiigelkahjumi põhjuseks nimetasid Evli juhid Poola tütarettevõtte sulgemist ja Läti ning Leedu tütarettevõtete ühendamist Evli Securities ASiga, samuti Evli Riia haru tegevuse lõpetamist ning muid kulukärped Evli grupis.

"Õieti nägi Evli juhatus ja nõukogu majanduslikku tagasikäiku ette juba 2008. aasta alguses ja langetas otsuseid, mis lähemal vaatlusel aitasid Evlil 2008. aasta lõpus ilmnenud majanduskriisist üle saada," kommenteeris juhatuse esimees Aidas Galubickas.

Evli majandusaasta aruandest hakkab silma, et vaatamata kahjumile on juhatuse ja nõukogu liikmetele heldelt makstud. Mulluseid tasusid mõjutasid ka lepingute lõpetamisel makstud hüvitised.

Evli katkestas mullu töösuhte 24 inimesega, kellest 17 lahkus omal soovil ning seitse koondati. Ettevõtte juhatuse liikme Egle Pilve sõnul säästab Evli seeläbi ligi 50% tippaja palgakuludest. "2008. aasta jooksul juhtkonnale preemiat ei makstud," lisas ta.

Mullu ligi kaheksa miljonit krooni kasumit teeninud SEB Enskilda juhatuse liikme Priit Koidu sõnul mõjus investeerimispanga Lehman Brothers kokkuvarisemine nõustamisärile šokina, mida on näha ka Evli tulemustest. Kuna tehinguid valmistatakse ette ligi kuus kuud, avaldas Koit arvamust, et aasta teises pooles hakkab äri jälle sisse tooma. Ses mõttes võib aprillis Evli nõustatud Ekspress Hotline müüki n-ö esimeseks pääsukeseks lugeda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing