Savenkov võib pankrotist pääseda

Viktoria Lummo 12. juuni 2009, 00:00

"Me oleme juba kokkulepped teinud, mul on vara olemas, panen selle tagatiseks ja maksan mingisugust raha ka," märkis Savenkov.

Savenkov põhjendas võlavaidluse kohtusse jõudmist sellega, et ta oli vahepeal puhkusel ega jõudnud kõiki vajalikke asju ära vormistada. "Tulin esmaspäeval puhkuselt ja nende kolme päeva jooksul ei jõudnud kõiki kokkuleppeid ametlikult ära vormistada," ütles ta.

Savenkovi sõnul on ta jõudnud võlausaldaja Grand Marketingiga lahenduseni.

"Juhtus niimoodi, kõikidel juhtub," kommenteeris ta tekkinud võlga. "Ma andsin käenduse ja nüüd pean oma tegude eest vastutama ning neid küsimusi lahendama," lisas Savenkov.

Ajutise pankrotihalduri Urmas Trossi sõnul on Savenkovil praeguse seisuga piisavalt vara, et oma küsimusi kokkulepete teel lahendada. "Kindlasti ma leian, et kui pooled on sõlmimas kokkulepet, siis on see väga hea põhjus taolistes küsimustes tähtaja andmiseks," kommenteeris Tross. Kui pooled ei jõua omavahel kokkulepeteni, toimub järgmine kohtuistung 3. septembril.

Harju maakohus algatas mai lõpus ASi Grand Marketing avalduse alusel Onistari omaniku Igor Savenkovi eraisiku pankrotimenetluse.

Mehe kohal ripub pankrotioht isikliku käenduse tõttu, mida ta andis pandimaja pidava Kiirlaenude ja Kinnisvara ASi võetud laenule. Kuna laenusaaja Sergei Smetanale kuuluv pandimajafirma ei maksnud õigeks ajaks laenu ära, nõuab laenuandja Grand Marketing raha tagasi laenu käendanud Savenkovi käest.

Eilsel kohtuistungil palus võlausaldaja esindaja advokaat Andrei Veressov kohtuistungi edasi lükata, kuna võlausaldaja ja võlgnik alustasid läbirääkimistega. Kohtusaalis fikseeriti läbirääkimiste lõplikuks tähtajaks 29. juuli.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing